Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید












کاهش اخیر قیمت مس چه معنایی دارد

کاهش اخیر قیمت مس چه معنایی دارد

سقوط قیمت مس در روزهای اخیر، تحلیل‌گران را متعجب نکرده است؛ آن‌ها معتقدند کاهش قیمت فلز سرخ در بورس فلزات لندن را باید واکنشی دانست به قانون ممنوعیت واردات قراضه مس در کشور چین. درحالی‌که سایر عوامل نشان از افزایش بلندمدت قیمت مس دارد.

سال 2017 سال خوبی برای فلز سرخ بود؛ سالی که در نیمه آن قیمت مس با 20درصد افزایش نسبت به سال 2014 به بالاترین رقم در چهار سال اخیر رسید. در آگوست قیمت مس با افزایشی بی‌سابقه به 7000 دلار در هر تن نزدیک شد اما نتوانست از این مرز رد شود و در نیمه سپتامبر با کاهشی نزدیک به 2درصد به عدد 6500 دلار در هر تن رسید.

این کاهش قیمت تحلیل‌گران را متعجب نکرده است. آن‌ها بخشی عمده‌ای از این کاهش را ناشی از قانون اخیر ممنوعیت واردات قراضه به چین می‌دانند. در کنار این اطلاعات ناامیدکننده دیگری نیز از چین به گوش می‌رسد. اطلاعات گمرک چین نشان می‌دهد در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس جهان، حجم واردات برای ماه چهارم ثابت مانده است. واردات مس پالایش‌شده به چین در ماه آگوست 390هزار تن بود که از ماه می تاکنون تغییری نکرده است. از سوی دیگر واردات کنسانتره مس به چین در ماه آگوست نسبت به جولای کمی افزایش داشت. با این حال نسبت به واردات 1.44 میلیون تنی در بازه زمانی مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

پایگاه خبری mining.com در گزارشی با اشاره به کاهش قیمت اخیر می‌نویسد در Q4 سال 2017 این کاهش ادامه خواهد داشت. با این حال این گزارش به نقل از موسسات بانکی و تحقیقاتی بارکینز، مک‌کوآری، جی‌پی مورگان و دویچه بانک می‌نویسد پیش‌بینی‌ها برای سال 2018 امیدوارکننده است. افزایش قیمت در سال‌های آینده بیش از هر چیز ناشی از کاهش عرضه‌ای است که باید ازسوی تولیدکنندگان بزرگ مس انتظار آن را کشید. ازسوی دیگر تقاضایی که در جهان نسبت به مس وجود دارد نیز سقوط نخواهد کرد.

شرکت خدمات مالی و بانکداری سوئیسی یوبی‌اس حتی پا را فراتر گذاشته است و در تحلیلی بیان کرده: «شواهدی که در مورد بازار وجود دارد نشان می‌دهد در فاز بعدی رشد به وجود می‌آید.»

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید