Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
عقب نشینی فلز سرخ و سود بزرگترین تولیدکننده مس در جهان

عقب نشینی فلز سرخ و سود بزرگترین تولیدکننده مس در جهان

متال آنلاین، در این گزارش از علت سقوط ناگهانی مس و همچنین سود شرکت کودلکو، بزرگترین تولیدکننده مس جهان، در سال 2020، خواهد گفت.

سقوط مس

به گزارش متال آنلاین، در روز جمعه، قیمت مس، بعد از روزها صعود عقب نشینی کرد و بیش از 3 درصد کاهش یافت.

براساس آخرین گزارش‌های روز جمعه، مس سه ماهه در بورس فلزات لندن، معادل 3.8 درصد افت شاخص داشته و قیمت هر تن مس به 9,056 دلار رسیده است. قیمت مس، تا قبل از سقوط روز جمعه، در طی شش جلسه متوالی، به اوج چند ساله خود رسیده بود. البته ناگفته نماند، علیرغم سقوط اخیر مس، قیمت این فلز سرخ همچنان در اوج است.

لازم به ذکر است، قیمت مس حتی در روز پنجشنبه، به 9,617 دلار به ازای هر تن، بالاترین نرخ گزارش شده از ماه اوت سال 2011، رسیده بود.

اما علت این سقوط ناگهانی چه بوده است!؟

علت این سقوط، افزایش ناگهانی بازده اوراق قرضه (در امریکا)، بوده است. اتفاقی که مانند یک ترمز، از شتاب قیمت مس، جلوگیری کرد.

سود شرکت کودلکو در 2020

شرکت کودلکوی کشور شیلی، بزرگترین تولیدکننده مس در جهان اعلام کرده است، سود قبل از مالیات آن در سال 2020 برابر با 2.078 میلیارد دلار بوده است. همچنین اظهار داشته، علیرغم شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های سختی که برای مهار و جلوگیری از شیوع این ویروس در سال 2020 اتخاذ کرده بود، تولید معادنش 2 درصد افزایش داشته و به  1.618 میلیون تن رسیده است.

(سود قبل از مالیات؛ حاکی از سود شرکت یا درآمد خالص شرکت است. می‌توان آن را به عنوان درآمد منهای هزینه، بدون احتساب مالیات و بهره محاسبه کرد. سود قبل از مالیات، معیاری است که به کمک آن عملکرد مالی کلی یک شرکت را بررسی می‌کنند.)

افزایش 55 درصدی سود این شرکت همزمان با افزایش قیمت جهانی این فلز و فروش‌های بیشتر بوده است.

 شرکت کودلکو، که تمام عایدی خود را به دولت شیلی تحویل می‌دهد، در هفته گذشته اعلام کرده بود که، افزایش قیمت مس را یک فرصت خوب برای تولید پول نقد و پایین‌ نگه‌داشتن وام‌ها می‌داند، اما هشدار داد که این امر همچنین می‌تواند موجب افزایش هزینه‌های معدنکاران نیز، شود.

کودلکو همچنین اظهار داشته که، یک کاهش 8.6 درصدی در هزینه‌های نقدی مستقیم نیز، به رشد بهره‌وری این مجموعه کمک کرده است.

بزرگترین تولیدکننده مس جهان(کودلکو) گفته است، فروش مس آن در سال 2020 و در مقایسه با سال 2019، معادل 1.5 درصد افزایش داشته و عیار بالای سنگ‌های معدنی برخی از معادنش، از جمله معدن مینیسترو هالز، معدن اندینا، معدن چوکویی‌کوماتا و معادن سالوادور، موجب عملکرد مثبت آن شده و کاهش در دیگر بخش‌های آن را جبران کرده است.

  • منبع: متال نیوز
  • تاریخ: شنبه 9 اسفند 1399 - 15:16
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 295
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید