Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

خوش یومنی در بازار فلز سرخ

خوش یومنی در بازار فلز سرخ

مس هفته گذشته، بازار مس با خوش‌یمنی و صعود ۴.۷ درصدی به سطح ۶.۳ هزار دلار بر تن نزدیک شد. در این دوره، موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن نیز کاهش ۶ هزار تنی را به ثبت رساند.

در هفته منتهی به جمعه ۲۱ جولای، قیمت مس توانست پا از مرز ۶ هزار دلار بر تن فراتر بگذارد و قیمت ۶ هزار و یک دلار بر تن را برای آخرین روز کار در بورس فلزات لندن به ثبت برساند. بازار مس در روز دوشنبه ۲۴ جولای، به‌رغم کاهش ۰.۰۲ درصدی قیمت، همچنان در سطوح بالایی قرار داشت و از ابتدای ماه مارس تا کنون، از این فراتر نرفته بود. در اولین روز هفته گذشته، موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن نیز با کاهش ۷۵۰ تنی همراه بود. شاخص ارزش دلار نیز اندک افزایش یافت که البته به رقم ۹۴.۰۶ واحد رسید که باز هم نزدیک به حداقل ۱۳ ماه اخیر خود بود.

با اتمام فعالیت‌های تعمیر و نگهداری تعداد زیادی از واحدهای ذوب مس در چین، تولید مس تصفیه شده این کشور در ماه ژوئن به بیشترین میزان خود طی ۱۸ ماه اخیر رسید. علاوه بر این، روند واردات کنسانتره به این کشور نیز، با پایان یافتن اختلالات ایجاد شده در فعالیت برخی معادن طی ۳ ماهه اول سال جاری، مجددا از سر گرفته شد. با توجه به شرایط موجود که حاکی از رشد تقاضای مس در کشورهایی نظیر چین است و کاهش تولید برخی شرکت‌های بزرگ مس، انتظار می‌رود که در آینده کوتاه‌مدت، بازار مس همچنان روند صعودی خود را حفظ کند.

روز سه‌شنبه ۲۵ جولای، با انتشار اخبار دولت چین مبنی بر اجرای سیاست توسعه مراقبتی باعث شد تا قیمت مس با رشد ۲.۵ درصدی همراه باشد. اجرای سیاست توسعه مراقبتی توسط دولت به معنای تداوم رشد توسعه کشور همراه با تزریق اعتبارات به اقتصاد است. در این روز، موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن نیز با کاهش بیش از یک هزار تنی همراه بود. در روز سه‌شنبه قیمت مس رکورد بیشترین قیمت ۲۷ ماه گذشته خود را شکست.

روز چهارشنبه ۲۶ جولای، قیمت جهانی مس به دنبال وقوع عواملی نظیر افت ارزش دلار، اعلام برنامه چین برای سخت‌تر کردن قوانین واردات قراضه و افزایش قیمت نفت، بالغ بر ۱.۴ درصد در بورس فلزات لندن رشد کرد. علاوه بر این، موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن نیز با کاهش یک هزار و ۶۰۰ تنی به افزایش قیمت مس کمک کرد. افت شاخص ارزش دلار و پایین ماندن آن طی هفته‌های اخیر، از دلایل اصلی رشد قیمت کالاها از جمله مس در این روز بود. با وجود رشد ۰.۱۴ درصدی شاخص ارزش دلار در این روز، ارزش دلار برابر با ۹۴.۱۸ واحد، همچنان در سطح پایینی بود.

دولت چین اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۸، به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی موجود در این کشور، قوانین سخت‌گیرانه‌ای در خصوص واردات قراضه از کشورهای دیگر وضع خواهد کرد. چین در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تن قراضه و ضایعات مس وارد کرد. در سویی دیگر از جهان، دولت پرو پس از ۳ روز اعتصاب گسترده کارگران بخش معدن و صنایع معدنی این کشور، با اعلام برقراری جلسه و موافقت در خصوص بازنگری مفاد قانون کار پرو، آتش اعتصاب را خاموش کرد. شرکت آنتافوگاستا نیز در آخرین گزارش خود، خبر از افزایش ۷.۱ درصدی تولید مس نیمه اول سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته داد.

صفحه بعد

ارسال نظر

مبنای قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است
محصول قیمت خرید قیمت فروش
مس کاتد
18 مهر

56,309

56,309

مس کابلی قرمز
18 مهر

65,150

66,500

مس کابلی درهم
18 مهر

64,950

66,300

مس ذوبی
18 مهر

53,400

54,500

مس آرمیچری
18 مهر

54,400

55,500

مس آسیابی
18 مهر

57,800

59,000

مس مخابرات
18 مهر

60,750

62,000

سفاله برنج
18 مهر

49,000

50,000

زرد بار
18 مهر

49,000

50,000

لوپ بار در هم
18 مهر

46,550

47,500

سرب کابلی
18 مهر

23,500

24,000

روی
18 مهر

37,250

38,000


نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور