Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رکورد تورم اجاره

رکورد تورم اجاره

رکورد تورم اجاره 

طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، تورم اجاره در ایران در سال 1401 برابر با 50 درصد بوده و بالاترین سطح را در بازه 32 سال اخیر (از سال 1369 تاکنون) داشته است. همچنین روند اجاره در کشور صعودی است و در بالاترین سطح خود در سه دهه اخیر قرار گرفته است. مرکز پژوهش‌های مجلس اخیرا مطالعه‌ای در زمینه وضعیت اجاره در کشور انجام داده است. طبق این داده‌ها که عموما برگرفته از آمارهای بانک مرکزی است، چند نکته مهم مشاهده می‌شود.

از سال 1396 تاکنون مسیر تورم اجاره در ایران هر سال سرعت بیشتری گرفته است. این رقم در سال 1399 برابر با 31.8 درصد بوده و پس از طی یک روند صعودی برآورد می‌شود که در دو سال گذشته حدوداً 18.2 واحد درصد بیشتر شده باشد.مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود با توجه به منتشر نکردن داده‌های سه ماهه پایانی سال 1401 از طریق برون‌یابی تخمین زده است که تورم اجاره در کشور در بازه 50 تا 55 درصد باشد. بر اساس این تخمین، در سال گذشته برای دومین بار متوالی، حداقل رکورد سی‌ساله در بُعد اجاره به ثبت رسیده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید