Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رکوردشکنی قیمت مس در ۲۰۱۸

رکوردشکنی قیمت مس در ۲۰۱۸

ISSG در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که بررسی میزان مس تصفیه‌شده موجود در بازارهای جهانی نشان‌دهنده این است که کسری جهانی مس تصفیه‌شده گسترش ‌یافته و آماده است تا قیمت‌ها را به بالاترین سطوح در سال 2018 برساند.

بر پایه گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ISSG)، بازار جهانی مس تصفیه‌شده در نه‌ماهه اول سال جاری کسری حدود 180هزار تنی داشته است که در مقایسه با کسری 50هزار تنی در هشت‌ماهه اول سال جاری، افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد. این در حالی است که در پیش‌بینی قبلی گروه مطالعات بین‌المللی مس برای سال 2017 کسری حدود 150هزار تن و برای سال 2018، کسری 105هزار تن اعلام شده بود.

این مؤسسه مطالعاتی، رشد ثابت تولید معدنی را انتظار دارد. تولیدات معدنی جهان در نه‌ماه اول سال جاری حدود 5/2 درصد کاهش یافته است؛ به‌طوری‌که تولید کنسانتره افت 7/1 درصدی و تولید کاتد SX-EW کاهش حدوداً پنج‌درصدی را شاهد بوده است.
تولید معدنی مس در کشور شیلی نیز با توجه به مسائل مربوط به قراردادهای کارگری در معدن اسکوندیدا و کاهش تولیدات معادن دیگر در کمپانی کودلکو در ابتدای سال جاری، با کاهش چهار درصدی مواجه شده است. تولید در بزرگ‌ترین تولیدکننده مس جهان به پایین‌ترین سطح شش‌ساله خود رسیده است، اما این کاهش تا حدودی با افزایش 34درصدی و رشد چهار درصدی کشورهای قزاقستان و پرو، جبران شد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید