Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رکورد واردات مس به چین در سال 2020

رکورد واردات مس به چین در سال 2020

به گزارش متال آنلاین، بزرگترین مصرف کننده مس در جهان، در سال 2020، رکورد واردات مس بی‌سابقه‌ای را رقم زده است، که در ادامه به علل و شرح بیشتر آن می‌پردازیم.

قیمت جهانی مس

به گزارش متال آنلاین، امروز پنجشنبه  25 دی ماه برابر با 14 ژانویه، قیمت مس LME، که از آن به عنوان قیمت جهانی این فلز با ارزش استفاده می‌شود، به دنبال رشد دوباره دلار از پایین‌ترین سطوح خود، کاهش پیدا کرده است.

براساس آخرین گزارش‌های رسمی، قیمت مس سه ماهه در بورس فلزات لندن، معادل 0.5 درصد افته داشته و هر تن مس به 7,972.50 دلار رسیده است.

رکورد واردت مس به چین در 2020

به گزارش متال آنلاین، حجم واردات محصولات مسی و مس کار نشده به چین، بزرگترین مصرف کننده مس در جهان، در سال 2020 رکورد سالانه بی‌سابقه‌ای را رقم زده است. این در حالی است که حجم صادرات سالانه آلومینیوم آنها، به کمترین میزان خود از سال 2017 رسیده است. خاطر نشان می‌کنیم، چین بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم در جهان است.

براساس آمار و اطلاعات اداره گمرک چین، واردات محصولات مسی و مس کار نشده به این کشور در کل سال 2020 بالغ بر 6.68 میلیون تن بوده است. با این حال، میزان واردات ماه دسامبر برای سومین ماه متوالی کاهش داشته و به 512,332 تن رسیده است، چراکه تقاضا از سمت بخش‌های تولید و ساخت پایین بوده است.

میزان واردات ماه دسامبر(آخرین ماه از سال 2020 میلادی)، معادل 8.7 درصد از 561,310.7 تن واردات ماه نوامبر کاهش داشته و به پایین‌ترین سطح ماهانه خود از ماه مه رسیده است.

هی تیانیو، تحلیلگر تقاضای مس چین در CRU Group گفته است:

"واردات مس به چین در ماه دسامبر در حد انتظار بود و فکر می‌کنم در ماه ژانویه نیز واردات همچنان کاهش داشته باشد."

وی در ادامه افزود:

"میزان واردات بی‌سابقه مس به چین در سال 2020 به دلیل ذخیره‌سازی اندوخته دولت و همچنین بهبود سریع چین از اپیدمی ویروس کرونا بود، که باعث ایجاد یک آربیتراژ(اختلاف قیمت) بین قیمت مس لندن و قیمت مس شانگهای شد."

همچنین، کووید-19 برخی سفارشات لوازم خانگی و محصولات پزشکی از خارج از کشور را به چین منتقل کرد، که این امر نیز به نوبه خود باعث افزایش واردات مس به این کشور شده است.

آربیتراژ بین قیمت‌های مس لندن و شانگهای، که باعث شد واردات در اواسط سال 2020 بسیار مطلوب باشد، بسته شد و انگیزه حمل و نقل این فلز به چین را کاهش داد.

اداره کل گمرک چین همچنین اعلام کرد که، واردات کنسانتره مس یا سنگ معدنی نیمه فرآوری شده در ماه گذشته 1.89 میلیون تن بوده که نسبت به 1.831 میلیون تن در ماه نوامبر 3 درصد افزایش داشته، اما در مقایسه با 1.928 میلیون تن در ماه دسامبر سال 2019 کاهش داشته است.

در تمام سال 2020، واردات کنسانتره با مجموع محموله‌های 21.77 میلیون تن، ثبت رکورد جدید را از دست داد. علت این امر، عرضه محدود معادن به دنبال اپیدمی ویروس کرونا بوده است.

طبق اظهارات اداره کل گمرگ چین، صادرات آلومینیوم و محصولات آلومینیومی کار نشده این کشور، در ماه دسامبر برابر با 456.130 تن بوده که بالاترین سطح ماهانه از ماه مارس بوده است. همچنین، میزان صادرات ماه دسامبر 7.6 درصد از 424,025.3 تن ماه نوامبر افزایش داشته، اما نسبت به ماه دسامبر در سال 2019 معادل 4.6 درصد افت کرده است.

کل محموله‌های سال 2020 نسبت به سال 2019 کاهش داشته‌ و به 4.86 میلیون تن رسیده‌ که پایین‌ترین نرخ سالانه از سال 2017 بوده است. تاثیر اقتصادی ویروس کرونا در سراسر جهان تقاضا برای این فلز چینی را تحت تاثیر قرار داده است.

  • منبع: metalonline.ir
  • تاریخ: پنجشنبه 25 دی 1399 - 13:56
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 699
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید