Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
۳۰هزار میلیارد ریال پروژه مس آماده بهره‌برداری

۳۰هزار میلیارد ریال پروژه مس آماده بهره‌برداری

آیین گشایش «پنجمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته» و «سومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی» در کرمان برگزار شد.

در آیین گشایش این نمایشگاه که تا ۱۳ تیربرپاست و عصر روز یک‌شنبه ۱۱ تیر برگزار شد، جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، احمد مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، محمد حسنی مدیر مس منطقه کرمان، مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، نمایندگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و خانه صنعت و معدن حضور داشتند.

تکمیل زنجیره تولید برای دستیابی به محصولات و خدمات باارزش افزوده بالاتر، دستیابی به آخرین فناوری‌های نوین، افزایش تولید مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، توسعه صنایع بالادستی معدن و صنایع معدنی به‌منظور افزایش صادرات، انتقال و ارتقای دانش و فناوری و توسعه فناوری ساخت داخل با رویکرد بومی‌سازی، ارتقای سطح ایمنی در معادن، تجهیز معادن و کارخانه‌ها، رفع کمبود ماشین‌آلات و تجهیزات، توسعه سرمایه‌گذاری و برطرف شدن موانع در حوزه معدن و صنایع معدنی، مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

ساخت ۵۴ کارخانه فرآوری مواد معدنی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور معادن و صنایع معدنی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید در معادن کشور مورد تاکید دولت است گفت: در سایه تلاش دولتمردان تدبیر و امید و در راستای تکمیل زنجیره تولید ۵۴ کارخانه در کشور راه‌اندازی شد که از این تعداد ۲۰ کارخانه در استان کرمان است.به گزارش ایرنا جعفر سرقینی در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی و فرآوری مواد معدنی که در محل سایت دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق استان کرمان برگزار شد، با تاکید بر اینکه بارها اعلام کردیم با خام‌فروشی مخالف هستیم افزود: سال گذشته ۲۸ میلیون تن مواد معدنی صادر کردیم که از این میزان بیش از ۲۵ میلیون تن محصولات صنایع معدنی بود.

وی گفت: صادرات مواد معدنی یعنی افزایش اشتغال. همه ما در هر بخشی که فعالیت می‌کنیم باید با صدای بلند، خام فروشی را مذمت کنیم.وی بیان کرد: در سال ۹۲ بیش از ۲۲ میلیون تن سنگ‌آهن خام از کشور صادر شد. در دولت تدبیر و امید در نخستین حرکت مشوق‌های مالیاتی صادرات خام فروشی برداشته شد و در نهایت میزان خام فروشی به ۹ میلیون تن رسید.سرقینی با بیان اینکه در مقابل این همه توقعی که از بخش معدن وجود دارد هیچ حمایتی از این بخش نشده، اظهار کرد: امروز تامین ماشین‌آلات نو از مهم‌ترین دغدغه‌های معدنکاران کشور است و به غیر از چند معدن بزرگ بقیه معادن به ماشین‌آلات نو دسترسی ندارند و مجبورند از ماشین‌آلات دست دوم وارداتی استفاده کنند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور معادن و صنایع معدنی با اشاره به ابتکار مدیریت ارشد استان کرمان در حوزه‌های مختلف اقتصادی عنوان کرد: استاندار کرمان ایده مثلث توسعه اقتصادی را در کرمان پیاده کرد و هماهنگی‌های ایجاد شده از این ابتکارات باعث شد در بخش توسعه این استان اتفاقات خوبی رخ دهد.وی اضافه کرد: شرکت مس درحال‌حاضر ۳ هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح دارد که برخی از آنها به مرحله بهره‌برداری رسیده است و همچنین ۴هزار میلیارد تومان پروژه در گل گهر سیرجان افتتاح شد یا در دست اجراست. از ۶ میلیارد دلار صادرات مواد معدنی کشور در سال ۹۵حدود ۱/۲میلیارد دلار مربوط به ۲ معدن مس و سنگ‌آهن استان کرمان بود.

سرقینی با اشاره به اینکه استان کرمان یکی از قطب‌های تولید زغال‌سنگ است اما آنگونه که باید به بخش زغال‌سنگ کرمان توجه نشده است، بیان کرد: بخش معدن سنخیت زیادی با اقتصاد مقاومتی دارد. امروز معادن ما تمام نیاز سرمایه‌گذاران داخلی را تامین می‌کنند. هیچ سرمایه‌گذاری را پیدا نمی‌کنید که مواد اولیه خود را از خارج تامین کند و این یک اتفاق بزرگ برای کشور است.وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱/۲ میلیارد دلار صادرات مواد معدنی داشتیم و حدود ۵/۴ میلیارد دلار هم صادرات صنایع معدنی و فرآورده‌های معدنی داشتیم. در سال ۹۵ بیش از ۶/۶ میلیارد دلار صادرات مواد معدنی و محصولات فرآوری شده معدنی برای کشور رقم خورد که برای اقتصاد کشور یک عدد بزرگ به شمار می‌رود.جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: مس بزرگترین شرکت معدنی در کشور و خاورمیانه است و برای توسعه معدن در کشور امید زیادی به آن داریم.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید