Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تولید بیش از ۱۷ میلیون تن مس در جهان

تولید بیش از ۱۷ میلیون تن مس در جهان

تولید مس در جهان

طبق گزارشات فلزات، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه اکتبر ۲۰۲۱ میلادی، ۱۷ میلیون و ۴۲۶ هزار تن کنسانتره مس تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۶ میلیون و ۹۸۷ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۲٫۶ درصدی تولید این ماده معدنی است. از این میزان، ۹ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، سه میلیون و ۶۵۴ هزار و ۶۰۰ تن «آسیا»، ۲ میلیون و ۱۶۹ هزار تن «آفریقا»، یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۷۷۵ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.
در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲۱ میلیون و ۵۷۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۰ میلیون و ۶۹۲ هزار تن)، حاکی از افزایش حدود ۴٫۳ درصدی است. شرکت‌های مس جهانی طی ۱۰ ماهه ۲۰۲۱، حدود ۲۰ میلیون و ۵۹۳ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۲۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تن بود که افزایش حدود ۱٫۴درصدی را نشان می‌دهد.
ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی۱۰ ماهه ۲۰۲۱ میلادی، ۲۵ میلیون و ۱۱۶ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۴ میلیون و ۸۴۳ هزار تن)، حدود ۱٫۱ درصد افزایش یافت. براساس این گزارش، قیمت جهانی مس امروز (۲ بهمن ۱۴۰۰) با فاصله ۴۹ دلار تا ۱۰ هزار دلاری شدن، به ۹۹۵۱ دلار در تن رسیده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید