Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تولید 10,600 تن مس بلیستر

تولید 10,600 تن مس بلیستر

مدیر کنترل فرایند و برنامه ریزی تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: طی 6ماهه سال جاری 10 هزار و 600 تن مس بلیستر ( یکی از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ذوب ) در 15 کارگاه فرآوری این استان تولید شده است.

مس بلیستر از ذوب ضایعاتی نظیر مواد سرد تولیدی ذوب، لجن کارخانه، غبار لیچینگ، سرباره‌های کنورتر کارخانه خاتون آباد و آجرهای نسوزی که در سالیان سال در کوره‌ها جمع شده تولید می‌شود و به کارخانه‌های مس تحویل داده می‌شود تا از آنها ورق مس تولید و استفاده شود.  
به گزارش متال آنلاین،محمدرضا دهشیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از مهمترین فعالیت‌ها در این کارگاه‌ها تبدیل مواد سرد به مس بلیستر است که در واقع این نوع مس یکی از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ذوب به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: با همت نیروهای واحد کنترل کیفی، با اینکه پیش بینی کرده بودیم در طول سال 13 هزار تن بلیستر از مواد سرد تولید شود اما فقط در 6 ماهه اول امسال از 10هزار و 600 تن مس بلیستر تولید شد که جلوتر از برنامه قرار داریم .
دهشیری بیان کرد: با تبدیل مواد سرد به مس بلیستر دیگر چالشی به نام مس قراضه و نیاز به منابع بیرونی برای تأمین آن نداریم.
وی تصریح کرد: در این کارگاهها که در شهرهای رفسنجان، سیرجان، شهربابک و کرمان ایجاد شده اند 700 نفر مشغول به کار هستند.
مدیر کنترل فرایند و برنامه ریزی تولید مجتمع مس سرچشمه افزود: یک کارگاه در سیرجان، سه کارگاه در شهربابک، 9 کارگاه در رفسنجان و 2 کارگاه در کرمان در رابطه با تبدیل مواد سرد به بلیستر فعالیت می‌کنند.
دهشیری تصریح کرد: با راه اندازی این کارگاهها، ارزش افزوده مضاعفی برای شرکت مس ایجاد شده و با حذف خرید قراضه مس از نظر اقتصادی به نفع شرکت مس است.
وی خاطرنشان کرد: در نظر داریم 10 کارگاه دیگر را به این مجموعه اضافه کنیم که از این تعداد چهار کارگاه در حال راه اندازی است که به زودی مورد بهره برداری قرار می‌گیرند و 6 کارگاه دیگر نیز تا پایان امسال به آنها اضافه خواهد شد.
در مجتمع مس سرچشمه بیش از 15 هزار نفر مشغول به کارند، یکی از معادن بزرگ روباز مس در خاورمیانه به شمار می‌رود و در 60 کیلومتری شهر رفسنجان قرار دارد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید