Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
احیای قیمت‌ها در بازار فلزات

احیای قیمت‌ها در بازار فلزات

به گزارش متال آنلاین، پیرو افزایش نرخ اشتغال در امریکا، بازار فلزات دوباره جان گرفت.

به گزارش متال آنلاین، افزایش غیرمنتظره نرخ اشتغال در ایالات متحده در ماه مه، امید به احیای فعالیت‌های اقتصادی جهانی را زنده کرد. سرمایه‌گذاران از این مطلب بیم داشتند که نرخ بیکاری ماه مه در امریکا 20% افزایش داشته باشد و 8 میلیون شغل دیگر از بین برود، اما نه تنها که این اتفاق رخ نداده است بلکه 2.5 میلیون شغل در این کشور مجددا احیا شده‌ است.

به طور کلی پیرو انتشار خبر رشد نرخ اشتغال در امریکا، در صبح روز جمعه موج مثبتی در تمام بازارها ایجاد شد و علاوه بر صعود بازارهای سهام‌ کالاهایی مانند نفت خام، مس و اکثر فلزات پایه نیز به اوج قیمت خود رسیدند.

قیمت مس در روز جمعه به بالاترین سطح خود در 13 هفته گذشته رسید. در آخرین گزارش‌های روز جمعه شاخص مس LME معادل 2.9% افزایش یافته و قیمت هر تن مس را به 5,692.50 دلار رسانده است. مس در عرض یک هفته (تا روز جمعه) 6% رشد داشته که بزرگترین رشد هفتگی از سپتامبر 2018 بوده است.

تحلیلگران سیتی اذعان داشته‌اند که:

"قیمت مس می‌تواند طی سه ماه به 5,750 دلار برسد."

دیگر فلزات پایه LME از جمله آلومینیوم 1.3%، روی 0.6%، نیکل 1.7%، سرب 1.9% و قلع 2.9% افزایش شاخص داشتنه‌اند و به ترتیب به 1,591.50 دلار، 2,045.50 دلار، 12,995 دلار، 1,774 دلار، 16,540 دلار رسیده‌اند.

به طور کلی، در این هفته فلزات پایه افزایش قیمت داشته‌اند که این امر نشان از بهبود وضعیت اقتصادی در جهان و با موفقیت پشت‌ سر گذاشتن بحران کرونا است. همچنین افزایش نرخ اشتغال در امریکا حاکی از آن است که تاثیر این ویروس در بازار کار موقتی است و زمانیکه شیوع این ویروس کاهش پیدا می‌کند، مشاغل مجددا فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند و اقتصاد دوباره می‌تواند احیا شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید