Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
برداشتن گام‌های مثبت برای رسیدن به توافق

برداشتن گام‌های مثبت برای رسیدن به توافق

هر دو ابر اقتصاد یعنی چین و امریکا، هر کدام به سهم خود قدم‌هایی در جهت کاهش تنش‌ها و رسیدن به توافق برداشته‌اند.

به گزارش متال آنلاین، در تازه‌ترین بیانیه‌ها اعلام شده که چین قصد دارد تا کالاهای کشاورزی امریکایی، مثل سویا را از تعرفه معاف کند تا قبل از شروع دور جدید مذکرات در ماه آینده، از تنش‌های تجاری بکاهد.

در روز جمعه وزارت بازرگانی چین گفته است که تصمیم ترامپ برای به تعویق انداختن دو هفته‌ای تعرفه‌ها را به فال نیک گرفته و  محصولات زراعی امریکا همچون سویا و گوشت خوک را از تعرفه معاف می‌کند.

این محصولات زراعی که تولیدات امریکا هستند 16 نوع محصول را شامل می‌شوند که همگی از تعرفه معاف شده‌اند. این بیانیه چین، یعنی لغو تعرفه محصولات زراعی امریکا، تا شانزدهم سپتامبر سال 2020، برقرار خواهد بود.

باید بدانید که این اقدامات چین بی دلیل نبوده است. در روز پنجشنبه دونالد ترامپ اعلام کرده است که قصد دارد تا با چین یک معامله موقت و کوتاه مدتی داشته باشد، حتی اگر چین تمایلی به این توافق نداشته باشد. چین هم از این اقدام ترامپ استقبال کرده و برای کاهش تنش‌ها و رسیدن به توافق در آینده، تعرفه‌های محصولات زراعی را حذف کرده است.

حالا با توجه به اقداماتی که از سوی امریکا و چین در روزهای اخیر صورت گرفته این سوال مطرح است که آیا این دو ابر اقتصاد بعد از سالها جنگ تجاری به توافق خواهند رسید؟!

این دقیقا همان سوالی است که هیچکس جواب آن را نمی‌داند. درست است که از سمت هر دو طرف برای کاهش تنش‌ها اقدامات مثبتی در جهت حل و فصل اختلافات صورت گرفته و تاثیرات مثبت آن بر بازار فلزات احساس خواهد شد، اما هیچ تضمینی برای عقد یک قرار داد طولانی و حل و فصل تنش تجاری وجود ندارد. البته این مسئله را هم باید در نظر گرفت که این جنگ تجاری شکاف و مشکلات اقتصادی بسیاری در هر دو ملت ایجاد کرده است، پس نمی‌توان به صورت 100% گفت که توافقی صورت نمی‌گیرد، به همان اندازه که امکان توافق وجود دارد به همان اندازه امکان توافق وجود ندارد.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید