Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چشم‌انداز بازار فولاد مثبت است

چشم‌انداز بازار فولاد مثبت است

انجمن بین‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد می‌گوید افزایش قیمت‌ها و تعادل جدید عرضه و تقاضا همزمان با کاهش موجودی‌ها، سبب شده همه به این باور برسند که قیمت‌ها تقویت خواهند شد و تا اواخر دسامبر این روند افزایشی ادامه دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده، چشم‌انداز بازار جهانی میلگرد و فولاد در ۳ ماه پایانی سال ۲۰۱۷ م بسیار خوب است.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از انجمن بین‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد (IREPAS) چشم‌انداز بازار جهانی فولاد و میلگرد برای ۳ ماه چهارم سال ۲۰۱۷ م مثبت است.به اعتقاد این انجمن فشاری از سوی چین به بازار بین‌المللی میلگرد اعمال نمی‌شود چراکه مصرف داخلی این کشور با تولید آن در تعادل قرار دارد. این اتفاق موجب رقابت عادلانه و متعادل در بازار میلگرد جهان خواهد شد.

پهنه تجارت فولاد نیز تاثیر تقویتی بر قیمت‌گذاری داشته و دارد.این انجمن همچنین اعلام کرده تا زمانی که چین موجب شگفتی نشود، وضعیت فعلی بازار پایدار است و چشم‌انداز ۳ ماهه آینده بسیار خوب به نظر می‌رسد. میانگین نرخ صادراتی میلگرد چین در یک ماهه اخیر ۵۶۰ دلار در هر تن فوب بنادر این کشور بود. بهای میلگرد ترکیه در مدت مربوط ۵۳۵ دلار در هر تن فوب بنادر ترکیه و برای میلگرد جنوب اروپا ۵۸۵ دلار در هر تن به شکل فوب بود که این قیمت‌ها نسبت به ماه پیش از آن به ترتیب در چین ۶۸ دلار، در ترکیه ۵۰ دلار و در جنوب اروپا ۴۸ دلار در هر تن رشد داشته است.انجمن بین‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد می‌گوید افزایش قیمت‌ها و تعادل جدید عرضه و تقاضا همزمان با کاهش موجودی‌ها، سبب شده همه به این باور برسند که قیمت‌ها تقویت خواهند شد و تا کریسمس- یعنی اواخر ماه دسامبر- این روند افزایشی ادامه دارد. افزون بر این، روند صعودی نرخ مواد اولیه مانند شمش، فروآلیاژها و قراضه، تولیدکنندگان نوردی را وادار کرده تا نرخ فروش محصولات طویل خود را افزایش دهند. نرخ بهره پایین و تضعیف دلار نیز به افزایش بازارهای جهانی کمک کرده است.علاوه بر این، بهبود شرایط اقتصادی برای رشد تولید ناخالص داخلی در سراسر جهان به طور قابل توجهی به افزایش قیمت‌ها کمک خواهد کرد. با این حال یک نگرانی هنوز درباره آینده وجود دارد و آن اقدامات حفاظتی دولت فعلی امریکاست که می‌تواند تهدیدی واقعی برای آینده به شمار رود هرچند این اقدامات هنوز به تاخیر افتاده است.
رشد ۱۰۰۰ تومانی نرخ میلگرد در ۵ ماه
روند قیمت‌های داخلی و جهانی میلگرد در طول ۵ ماه نخست سال ۹۶ نشان می‌دهد بهای میلگرد در ابتدای سال در بازارهای جهانی اگرچه با شیب ملایمی رو به افزایش بود اما در بازار داخلی اواسط فروردین ماه، این رشد متوقف شد و قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفت. این روند نزولی تا اوایل اردیبهشت تداوم داشت که با افت قیمت‌های جهانی همزمان شد. در این برهه بهای هر تن میلگرد در بازار داخلی و جهانی به کمترین رقم در چند ماه اخیر رسیده بود. در ایران در این بازه زمانی هر کیلوگرم میلگرد به مرز ۱۵۰۰ تومان نزدیک شد و در بازار جهانی هم پایین‌ترین نرخ امسال یعنی ۴۲۰ دلار در همین زمان ثبت شده است.در واقع این قیمت‌ها به عنوان کف قیمتی میلگرد شناخته شدند و پس از آن بازار میلگرد رنگ صعود به خود گرفت و اگرچه در روزهایی از ماه شاهد نوسانات منفی در بازار بودیم اما در مجموع افزایش قیمت‌ها بر روند کاهشی غالب بود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید