Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چشم انداز مثبت صنعت فولاد در پی تقویت صادرات

چشم انداز مثبت صنعت فولاد در پی تقویت صادرات

رییس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه رکود در بازار داخلی مانع رشد شتابان در مصرف داخلی فولاد می‌شود برنامه ریزی برای صادرات را از الزامات توسعه این صنعت خواند.

مهدی کرباسیان گفت: مطابق چشم انداز 20 ساله کشور برنامه ریزی تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 پیش بینی شده است که بر اساس این طرح 10 تا 15 میلیون تن مازاد تقاضای داخلی، صادر خواهد شد.
وی با بیان اینکه انتظار می رفت با رشد 8 درصدی اقتصاد، رشد مصرف فولاد رقم بخورد اما تاکنون به دلایل مختلف این هدف محقق نشده است، اظهار داشت: بخش مسکن هنوز در رکود است و شاخص سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی پایین است و نمی توان انتظار افزایش رشد اقتصادی کشور را در میان مدت داشت.
رییس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: بهترین راهکار در چنین شرایطی برای ظرفیت های مازاد فولاد تمرکز بر بازارهای خارجی است.
کرباسیان با بیان اینکه باید برای صادرات برنامه ریزی کرد و در این زمینه قطعا باید قیمت ها رقابت پذیر باشد، گفت: ارائه خدمات و سرویس های مناسب به صادرکنندگان بزرگ کشور از جمله خدمات ویزا، بانکی از الزامات مقوله صادرات است. حتی بانک مرکزی باید خطوط یوزانس صادراتی تعریف کند تا بانک ها بتوانند ال سی از مشتریان داخلی دریافت کنند تا شرکت های فولادسازی با بازاریابی دقیق اقدام به امر صادرات کنند.
این مسئول اقتصادی با اشاره به وضعیت رضایت بخش در تقاضای جهانی فولاد خاطر نشان کرد: تقاضای داخلی چین در هفته های اخیر به گونه ای افزایش یافته است که مدتی است صادرات شمش چین به طور کامل متوقف شده است. این موضوع پتانسیل های روبه رشد تقاضا در بازار بین المللی را رقم می زند و فرصت رشد و جایگزینی بازارهای چین را برای صنعت فولاد کشور رقم می زند.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید