Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قیمت‌گذاری آلومینیوم سبز آغاز می‌شود

قیمت‌گذاری آلومینیوم سبز آغاز می‌شود

به گزارش متال ‌آنلاین، آژانس مرجع پلاتس، از ماه آوریل، قیمت‌گذاری آلومینیوم سبز را آغاز خواهد کرد.

به گزارش متال آنلاین، آژانس پلاتس (Platts) اعلام کرده است، قیمت‌گذاری‌ "آلومینیوم سبز" را از ماه آوریل آغاز می‌کند.  

موسسه پلاتس (به لاتین؛ S&P Global Platts)، یک آژانس ارائه دهنده اطلاعات در حوزه کالا و انرژی و همچنین مرجع قیمت‌گذاری در بازارهای کالاهای فیزیکی، است.

آلومینیوم سبز، با استفاده از فرایندی تولید می‌شود که انتشار کربن را کاهش می‌دهد. بخش فلزات، برای تصویب استانداردهای مشترک برای آلومینیوم کم کربن در تلاش است، زیرا تولیدکنندگان رقیب، از استانداردهای مختلفی استفاده می‌کنند و به شدت با یکدیگر می‌جنگند.

بورس فلزات لندن، بزرگترین بازار فلزات صنعتی در جهان، درخواست ایجاد یک قرارداد مجزا برای آلومینیوم کربن پایین یا همان آلومینیوم سبز را رده کرده است و قصد دارد تا در سال جاری یک بستر آنلاین و دیجیتال برای تجارت آن فراهم کند.

موسسه S&P Global Platts اذعان داشته، انتشار قیمت‌های روزانه برای آلومینیوم کربن پایین و آلومینیوم کربن صفر را از 6 آوریل آغاز می‌کند.

اکثر گروه‌های بزرگ آلومینیومی، تولید آلومینیوم کربن پایین را آغاز کرده‌اند، اما هر کدام از استانداردهای مختلفی استفاده می‌کنند.

تولیدکنندگان فلزات، با یک چالش بزرگ دوگانه مواجه هستند. آنها ضمن آنکه باید تقاضای جهانی رو به افزایش برای کالاهای اساسی و ضروری را برآورده کنند، باید میزان انتشار آلاینده‌های فرآیند تولید را نیز، کاهش دهند. برای آلومینیوم این چالش بزرگ‌تر است. چراکه آلومینیوم برای ذوب به مقدار زیادی از انرژی نیاز دارد. آلومینیوم، همچنین یکی از فلزاتی است که در زمان ذوب به شدت از خود دی‌اکسیدکربن ساطع می‌کند، به صورتی که به طور میانیگن، در تولید یک تن از آن، 16.5 تن دی‌اکسید‌کربن، ساطع می‌شود.

در بین تمام فلزات، و بعد از فولاد، آلومینیوم دومین فلزی است که آلایندگی شدیدی را به دلیل انتشار کربن ایجاد می‌کند. بنابراین قیمت‌گذاری آلومینومی که در تولید، کربن پایین یا کربن صفر منتشر می‌کند، یک امر دشوار خواهد بود، بویژه آنکه در طول تاریخ و تاکنون، استاندار واحدی نیز برای آن در نظر گرفته نشده است.

لازم به ذکر است، در طول تاریخ و تاکنون، هیچ آلومینیومی به لحاظ انتشار کربن، به صفر مطلق نرسیده است و تولید آلومینیوم کربن پایین در عصر حاضر را می‌توان به عنوان یک انقلاب در این صنعت در نظر گرفت.

در حال حاضر، توسعه صنعت آلومینیوم سبز و تولید فلزی با انتشار کربن پایین یا به طور بالقوه کربن صفر، یک امر حیاتی است و تولیدکنندگان بزرگ و کوچک برای رسیدن به این هدف، باید تمام تلاش خود را بکار گیرند.

اما چطور می‌شود میزان انتشار کربن در فرآیند تولید آلومینیوم را کاهش داد؟

در پاسخ به این سوال باید اذعان کنیم، یکی از راه‌های کلیدی رسیدن به این هدف، استفاده از آلومینیوم‌های بازیافتی است. کاربرد آلومینیوم‌های بازیافتی، برای تولید آلومینیوم جدید، به نسبت تولید آلومینیوم از مواد معدنی اولیه، کربن بسیار کمتری منتشر می‌کند.

کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی نیز یکی دیگر از راه‌های پیشنهادی است. همچنین از بکارگیری فناوری‌های جدید و استاندارهای روز دنیا، برای تولید این فلز نباید چشم‌پوشی کرد.

  • منبع: متال نیوز
  • تاریخ: یکشنبه 17 اسفند 1399 - 15:54
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 338
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید