Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اوج‌گیری شاخص قیمت جهانی مواد غذایی

اوج‌گیری شاخص قیمت جهانی مواد غذایی

اوج‌گیری شاخص قیمت جهانی مواد غذایی

شاخص قیمت جهانی آژانس مواد غذایی سازمان ملل متحد در ماه مارس از پایین ترین حد خود در سه سال گذشته بازگشت و با افزایش روغن های گیاهی، گوشت و محصولات لبنی تقویت شد. به گزارش رویترز، این آژانس در روز جمعه (۵ آوریل) اعلام کرد که شاخص قیمت سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) در ماه مارس به طور متوسط ۱۱۸.۳ واحد بود که نسبت به ماه قبل از ۱۱۷ واحد بازبینی شده بود. قرائت فوریه پایین ترین شاخص از فوریه ۲۰۲۱ بود و هفتمین کاهش ماهانه متوالی را نشان داد.
قیمت های بین المللی موادغذایی نسبت به اوج رکوردی مارس ۲۰۲۲ به شدت کاهش یافته است. آخرین آمار ماهانه فائو ۷.۷ درصد کمتر از سطح سال قبل بود. در ماه مارس، شاخص قیمت روغن نباتی آژانس نسبت به ماهانه هشت درصد افزایش یافت، شاخص لبنیات برای ششمین رشد ماهانه متوالی نزدیک به ۲.۹ درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص گوشت آن ۱.۷ درصد افزایش یافت. این افزایش ها برای غلات که ۲.۶ درصد نسبت به فوریه کاهش داشت و شکر که ۵.۴ درصد کاهش داشت، بیشتر بود.
طبق گزارش رویترز، در برآوردهای جداگانه عرضه و تقاضای غلات، فائو پیش بینی خود را برای تولید جهانی غلات در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ از ۲.۸۴۰ میلیون تن پیش بینی شده در ماه گذشته به ۲.۸۴۱ میلیارد تن افزایش داد که ۱.۱ درصد نسبت به فصل قبل افزایش داشت.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید