Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
راکتورهای هسته ای در ایالات متحده

راکتورهای هسته ای در ایالات متحده

راکتورهای هسته ای آمریکا

ایالات متحده بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ای در جهان است که بیش از 30 درصد از تولید برق هسته ای جهان را تشکیل می دهد. آمریکا 92 راکتور فعال دارد که حدود 20 درصد برق کشور را تامین می کند.
اینفوگرافیک زیر از داده های آژانس بین المللی انرژی اتمی برای نمایش تک تک رآکتورهای هسته ای در آمریکا استفاده می کند.


جورج وستینگهاوس اولین رآکتور تجاری آب تحت فشار را در سال 1957 در شیپینگ پورت پنسیلوانیا تولید کرد. این فناوری تقریباً در نیمی از 450 رآکتور انرژی هسته ای در سراسر جهان استفاده می شود.امروزه بیش از 30 شرکت برق مختلف در 30 ایالت از تاسیسات هسته ای در ایالات متحده استفاده می کنند و اکثر راکتورهای انرژی هسته ای در شرق رودخانه می سی سی پی واقع شده اند.
ایلینوی با 11 راکتور و بزرگترین ظرفیت کل تولید برق هسته ای با حدود 11582 مگاوات (MW). در همین حال، بزرگترین رآکتور در ایستگاه هسته ای گراند خلیج در پورت گیبسون، می سی سی پی با ظرفیت حدود 1500 مگاوات است.اکثر راکتورهای آمریکایی در حال کار بین سال‌های 1967 و 1990 ساخته شده‌اند. به گفته انجمن جهانی هسته‌ای ، تا سال 2013 هیچ ساخت و ساز جدیدی از سال 1977 آغاز نشده بود .
راکتورهای انرژی هسته ای در آمریکا مجوزهای عملیاتی 40 ساله را از کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای ایالات متحده (NRC) دریافت می کنند و شرکت ها می توانند برای تمدید 20 ساله درخواست دهند. قدیمی ترین راکتور فعال، Nine Mile Point Unit 1 در نیویورک، عملیات تجاری خود را در دسامبر 1969 آغاز کرد. جدیدترین راکتوری که وارد کارشد، Watts Bar Unit 2، در سال 2016 آنلاین شد.


ظرفیت انرژی هسته ای ایالات متحده در سال 2012 با حدود 102000 مگاوات با 104 راکتور هسته ای فعال به اوج خود رسید.
از آنجایی که نیروگاه های هسته ای نزدیک به 20 درصد برق ایالات متحده و حدود نیمی از برق بدون کربن این کشور را تولید می کنند، فشار اخیر دولت بایدن برای کاهش سوخت های فسیلی و افزایش انرژی پاک نیاز به ظرفیت هسته ای جدید قابل توجهی دارد.
امروز، دو راکتور جدید (Vogtle 3 و 4) در گرجستان در دست ساخت هستند که انتظار می‌رود تا قبل از سال 2023 آنلاین شوند.
علاوه بر این، برخی از مقررات قانون کاهش تورم شامل مشوق هایی برای صنعت هسته ای است. برای مثال، از سال 2024، شرکت‌های برق می‌توانند برای برق تولید شده توسط نیروگاه‌های هسته‌ای موجود، اعتباری معادل 15 دلار در هر مگاوات ساعت دریافت کنند. پروژه‌های زیرساخت‌های هسته‌ای نیز می‌توانند تا ۲۵۰ میلیارد دلار وام برای به‌روزرسانی، تغییر کاربری و احیای زیرساخت‌های انرژی که از کار افتاده‌اند واجد شرایط باشند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید