Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
لحظه‌ای شدن قیمت ماده اولیه

لحظه‌ای شدن قیمت ماده اولیه

 قیمت ماده اولیه لحظه ای شد

مرادپور مدیرعامل شرکت مس هفشجان گفت: شرایط بازار داخلی به‌ گونه‌ای است که هر لحظه باید منتظر اعلام قیمت جدید باشیم؛ البته قیمت مس در بازار جهانی نیز دائما در حال تغییر بوده که این موضوع، چالش‌هایی را به وجود آورده است. وی افزود: تولید مفتول مسی در مجموعه ما و به دنبال آن، بازار خرید تا سال 1392 در شرایط خوبی قرار داشت اما به دلیل برخی مشکلات که بیشتر مرتبط با مسائل اقتصادی و بانکی است، تولید دچار رکود شد و ضررهای بسیاری را متحمل شدیم اما در حال حاضر به دنبال بهبود شرایط و رسیدن به یک وضعیت ایده‌آل هستیم.

وی همچنین در مورد نحوه تامین مواد اولیه، عنوان کرد: کاتد مس، عمده‌ترین ماده اولیه مورد نیاز تولید مفتول مسی است که ما آن را از مجتمع مس سرچشمه تهیه می‌کنیم. ضایعات مورد نیاز هم از بازار آزاد خریداری می‌شود و با توجه به میزان تامین ماده اولیه مورد نیاز شرکت، ظرفیت تولید 36 هزار تن مفتول مسی در سال را دارا هستیم. نوسان قیمتی، مهم‌ترین چالشی است که در این زمینه با آن روبه‌رو هستیم. شرایط بازار داخلی به‌ گونه‌ای است که هر لحظه باید منتظر اعلام قیمت جدید باشیم؛ البته قیمت مس در بازار جهانی نیز دائما در حال تغییر بوده که این موضوع، چالش‌هایی را به وجود آورده است. ضمن اینکه نرخ ارز نیز ثابت نیست. این تغییرات باعث می‌شود در تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت با مشکل مواجه شویم. وی در ارتباط با تکنولوژی و فرایند تولید محصول در این شرکت، تصریح کرد: مفتول مسی به روش کانتی‌ راد در مجموعه ما تولید می‌شود. در این فرایند، دو کوره گازی به منظور ذوب و نگهداری ماده اولیه وجود دارد که پس از آن، این ماده اولیه وارد چرخه ریخته‌گری شده و به بیلت تبدیل می‌شود. بیلت تولیدشده که دارای رنگ قرمز است، نازک‌کاری شده و سپس مفتول مسی با قطر هشت میلی‌متر به دست می‌آید.
وی درمورد تحریم ها نیز گفت: تحریم تاثیر بسیاری در صنعت کشور داشته و به دنبال آن، تولیدکنندگان را با معضلات زیادی مواجه کرده است. تحریم بر شرایط و چگونگی تولید مفتول و حتی سیم و کابل تاثیر دارد. ضمن اینکه در شرایط تحریمی، فرایند فروش محصول و نیز صادرات با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند. تعامل سازنده با کشورهای مختلف جهان به‌ ویژه کشورهای فعال و موفق در صنعت مس، می‌تواند کمک شایانی به کاهش آثار تحریم داشته باشد که تحقق این امر نیازمند توجه و یاری مسئولان است. شرایط کنونی حاکم بر بازار محصولات مسی تقریبا مساعد است؛ اگرچه تغییر قیمت چند برابری مس در طی ماه‌های اخیر، عملکرد تولیدکنندگان انواع محصولات مسی را از ابتدای فرایند تولید تا ورود به یک پروژه، تحت تاثیر قرار داده است. امیدوار هستیم بازار به ثبات قیمتی مشخص در این زمینه دست یابد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید