Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سهم ناچیز معدن در اقتصاد

سهم ناچیز معدن در اقتصاد

 معدن و اقتصاد کشور

صدیقی، یکی از فعالین بخش معدن استان آذربایجان شرقی گفت: از ایجاد ارزش افزوده از طریق فرآوری مواد معدنی در آذربایجان شرقی غفلت شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه از ۶۸ نوع مواد معدنی موجود در کشور ، ۵۲ نوع آن در استان آذربایجان شرقی کشف شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه به لحاظ تنوع مواد معدنی استان برتر کشور هستیم، چرا باید از ایجاد ارزش افزوده از طریق فرآوری مواد معدنی در استان و کشور غفلت شود؟!

وی افزود: برخلاف وجود ۱۰ درصد ذخایر معدنی دنیا در کشور، مقدار استفاده مواد معدنی در فعالیت‌های اقتصادی کشور زیر یک درصد است. اشتغال‌زایی و صادرات بخش معدن با بخش صنعت برابر بوده و استان آذربایجان شرقی برخلاف اینکه دارای رتبه اول ذخایر معدنی در کشور است اما در ایجاد ارزش افزوده از مواد معدنی در رتبه پنجم کشور قرار دارد.

بر اساس گزارشی از تحلیل بازار، صدیقی با اشاره به وجود تبعیض بین بخش صنعت و بخش معدن، خاطرنشان کرد: در فعالیت صنعتی با استقرار یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی، بدون نیاز به مراجعه صنعتگر به ادارات متعدد، تمام زیرساخت‌ها آماده بوده اما برای بهره‌برداری از معادن، دریافت مجوزهای فراوان با استعلام‌های سه‌ساله نیاز است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید