Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چالشهای معدن‌کاری در ۲۰۲۳

چالشهای معدن‌کاری در ۲۰۲۳

مشکلات معدن‌کاری در ۲۰۲۳

گزارش اخیرا موسسه(EY) نشان می‌دهد کسب‌وکارهای معدنی ترس بسیاری از مسائل ژئوپلیتیک، تغییرات آب‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌هوایی و مشکلات توسعه پایدار دارند. این چالشها نیز موجب خواهند شد تا سرمایه‌گذاری‌های مختلف در پروژه‌‌‌‌‌‌های پیش‌‌‌‌‌‌رو تحت‌تاثیر قرار گیرند. البته گزارشی که اخیرا این موسسه منتشر ساخته نشان می‌دهد دست‌کم ۱۰ معضل کسب‌‌‌‌‌‌وکارهای معدنی را تهدید می‌کنند که دو مورد از آنها شدت و حدت بیشتری دارند. منتهی شواهد گزارش نشان داده است که شرکت‌های معدنی و فعالان بازار فلزات مساله توسعه پایدار را به‌عنوان خطر شماره یک خود در استراتژی‌‌‌‌‌‌های شرکت، تصمیم‌گیری و گزارش‌‌‌‌‌‌دهی لحاظ می‌کنند. پاسخ‌‌‌‌‌‌دهندگان نظرسنجیEY همچنان مسائل ژئوپلیتیک را به‌عنوان خطر شماره۲ برای کسب‌‌‌‌‌‌وکار خود رتبه‌‌‌‌‌‌بندی می‌کنند و تغییرات آب‌وهوایی در جایگاه سوم قرار دارد.
طبق گزارش ورتبه بندی این موسسه‌ EY، فعالان بخش معدن و تولیدکنندگان فلزات ۱۰ ریسک و فرصت تجاری پیش‌روی خود دارند که می‌توانند کسب‌‌‌‌‌‌وکارهای این حوزه را با بحران روبه‌رو سازند. در عین حال در سال‌۲۰۲۳ مدیران بنگاه‌های بین‌‌‌‌‌‌المللی و جهانی حوزه معدن و فلزات، لازم است مسائل محیط‌زیستی، اجتماعی و حاکمیت(ESG)، ژئوپلیتیک و تغییرات آب و هوایی را به‌عنوان سه خطر بزرگ پیش‌روی تجارت خود در ۱۲‌ماه آینده مدنظر قرار دهند. گزارش EY توضیح می‌دهد: «ما شاهد تحولات و تغییرات عظیمی در سال‌جاری بوده‌‌‌‌‌‌ایم، یعنی به دلیل جنگ در اوکراین، رویدادهای آب‌‌‌‌‌‌وهوایی، دولت‌های جدید در مناطق معدنی و تغییر روابط در مناطق دیگر؛ همه با هم جمع شده‌‌‌‌‌‌اند تا تاثیر قابل‌‌‌‌‌‌توجهی بر این بخش داشته باشند.»
این عوامل خارجی همراه با تورم همچنان ریسک‌ها و فرصت‌های بخش معدن و فلزات اساسی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند، سهامداران شرکت‌ها را تحت‌فشار قرار داده و بازارهای سرمایه رهبران را در چندین جبهه وادار به واکنش کرده‌اند. گزارش‌‌ تاکید دارد شرکت‌هایی که می‌توانند توانایی خود را برای اثبات مدل‌های تجاری خود که بیشترین سطح تطبیق را با آینده داشته باشند، نشان دهند، برای مقابله بهتر با اختلالات و تغییر روابط تجاری کارکرد بیشتری داشته و در نهایت مزیت رقابتی را به شرکت‌ها هدیه خواهند داد. گزارش EY نشان می‌دهد با اینکه در عمده شرکت‌های فعال معدنی و صنایع معدنی و فلزی، مساله کربن صفر خالص هنوز مورد‌توجه است، اما شرکت‌ها در حال کاهش ریسک‌های انتقال گسترده‌‌‌‌‌‌تر و فیزیکی به عصر تولید پاک هستند. توصیه این است که شرکت‌ها باید به فکر ایجاد یک روند انتقال معقول جهت دستیابی به اهداف کربن‌‌‌‌‌‌زدایی با درنظرگرفتن تاثیر طولانی‌مدت تعطیلی معادن بر کارگران و جوامع باشند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید