Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صعود قیمت فلزات در راه است

صعود قیمت فلزات در راه است

به گزارش متال آنلاین و بر اساس اعلام خبرگزاری‌های رسمی، توافق ابر اقتصادها به زودی اتفاق می‌افتد. بنابراین باید منتظر افزایش قیمت فلزات اساسی باشیم.

به گزارش متال آنلاین، وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای اعلام کرده است که، لیو هه نماینده تجاری چین با رابرت لایت هایزر نماینده تجاری ایالات متحده، صبح امروز بیست و ششم ماه نوامبر، مذاکراتی به صورت تلفنی داشته‌اند. در این بیانیه گفته شده که هر دو طرف در این مذاکره در خصوص نگرانی‌های مشترکی که برای حل و فصل مسائل داشتند، گفتگو کرده‌اند. آنها همچنین تصمیم گرفته‌اند تا برای دستیابی به فاز اول توافق با یکدیگر در تماس باشند. انتشار این خبر به احتمال زیاد باعث افزایش قیمت فلزات در امروز و فردا خواهد شد. چرا که این گفتگو نشانه‌های مثبتی در خصوص توافق به بازار می‌فرستد و باعث خوشبینی و بالا رفتن امید بازار و سرمایه‌گذاران می‌شود.

در روز دوشنبه نیز قیمت اکثر فلزات صنعتی با افزایش همراه بوده، چرا که امریکا اعلام کرده است که ایالات متحده و چین می‌توانند به زودی توافقنامه تجاری را امضا کنند. این خبر خوب و این ابراز خوشبینی سیگنال‌های مثبتی را به بازار فرستاد و همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم باعث افزایش قیمت اکثر فلزات صنعتی شد.

در روز جمعه رییس جمهور چین و رییس جمهور امریکا هر دو بر تمایل خود برای امضای توافقنامه تاکید کرده‌اند. بعد از آن یکی از مقامات ایالات متحده نیز اعلام کرده است که امضای نخستین توافقنامه تا پایان سال احتمالا صورت خواهد گرفت.

یکی از روزنامه‌های تحت حمایت دولت چین در توییتر خود اعلام کرده است که دو کشور به نخستین توافق تجاری "بسیار نزدیک" شده‌اند. همچنین در ادامه افزوده‌اند که چین نیز برای ادامه مذاکرات، برای فاز دوم توافق و حتی فاز سوم توافق با واشنگتن، متعهد شده است.

جنگ تجاری طولانی بین اقتصادهای پیشروی جهان مدت‌هاست که بر روی فلزات اساسی سنگینی می‌کند، بنابراین انتظار می‌رود با صدور قطعنامه و پایان گرفتن مناقشات تجاری، قیمت‌ فلزات افزایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که برخی تحلیلگران در خصوص فاز دوم این توافقنامه گفته‌اند که:

"دستیابی به فاز دوم توافق تجاری بسیار کار پر مشقتی خواهد بود چرا که دو کشور برای دستیابی به فاز اول توافق تجاری مبارزات و تلاش‌های زیادی کردند".

موسسه فیچ نیز اعلام کرده است که:

"علیرغم پیشرفت و تلاش هر دو طرف برای فاز اول توافقنامه، انتظار می‌رود که دستیابی به فاز دوم توافقنامه به دلیل اختلاف نظرهای ساختاری در مورد مسائل کلیدی امکان‌پذیر نباشد.".

این موسسه همچنین افزوده است که:

"ما انتظار داریم جنگ تجاری در سال آینده بجای آنکه آهسته آهسته فروکش کند، دوباره تشدید شود".

تنظیم کننده:پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید