Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تداوم رالی قیمتی فلزات با کاهش موجودی انبارها

تداوم رالی قیمتی فلزات با کاهش موجودی انبارها

روز گذشته شاخص کل با افزایش بیش از ۲۹۷ واحدی به ۸۲/۳۷۲ هزار واحد رسید. مهم‌ترین عامل رشد شاخص در آخرین روز مرداد ۹۶، رشد قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها از جمله فولاد، مس، سنگ‌آهن و روی بود.

به تایید تحلیلگران بازار سرمایه، دیدگاه بازار با توجه به چشم‌انداز مثبت قیمتی و سیاست‌های اقتصادی چین، امیدوارکننده است. با در نظر گرفتن برنامه اقتصادی چین و کاهش موجودی انبارهای فلزات پایه، معامله‌گران همچنان به روند افزایش نرخ در بازار فلزات پایه، امیدوار و خوشبین هستند. از سوی دیگر نسبت (پی‌برای) مناسب این گروه در شرایط فعلی و رشد میانگین قیمت‌ها نسبت به پیش‌بینی شرکت‌های فولادی، سنگ‌آهنی، کانه‌های فلزی و فلزات اساسی که بیش از ۵۰درصد از پیش‌بینی‌ها بالاتر است، این انتظار را برای بازار ایجاد کرده است که همچنان می‌توانند بر این گروه سوار باشند.
گردش پول در گروه‌های مختلف
سایر گروه‌ها درحال‌حاضر به دلیل اینکه جریان نقدینگی در بازار کم است، از قافله توجه بازار عقب مانده‌اند که ازجمله آن می‌توان به گروه‌های سیمانی، نمادهای سرمایه‌گذاری و گروه پتروشیمی اشاره کرد.سیدسلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه با بیان این مطلب گفت: فلزات پایه و زغال‌سنگ تاثیر مستقیمی در وضعیت متانول دارد. به‌ویژه در چین به دلیل استفاده از زغال‌سنگ به‌عنوان ماده اولیه تولید متانول، افزایش نرخ زغال‌سنگ ارتباط مستقیمی با افزایش نرخ متانول دارد به طوری که در یک ماه اخیر نرخ متانول که از ۴۰۰ به ۶۰ دلار کاهش پیدا کرده بود، اکنون به بیش از ۳۱۰ دلار رسیده است و به طور تقریبی با بودجه شرکت‌های متانول‌ساز کشور، ازجمله زاگرس، خارک و فناوران در کنار رشد دلار، برابری می‌کند.وی از کمبود نقدینگی به عنوان یکی از نقاط ضعف بازار نام برد و افزود: درحالی که شاهد رشد شاخص کل هستیم که در بالاترین سطح ۴۳ ماه اخیر است، به واسطه ضعف نقدینگی، این پول در گروه‌های مختلف درحال چرخش است. این پول درحال‌حاضر در گروه‌های فلزی و کانه‌های فلزی است و بعد از این به دلیل افزایش قیمت‌ها می‌تواند وارد گروه پتروشیمی شود. نصیرزاده ادامه داد: همین وضعیت را در نرخ جهانی اوره هم شاهد هستیم؛ قیمت‌ها از حدود ۱۷۶دلار به بیش از ۲۲۰ دلار رسیده است. این موضوع می‌تواند نرخ سهام نمادهایی مثل پردیس، خراسان، کرمانشاه و شیراز را به واسطه اینکه نرخ سهام‌شان در طول ۲ ماه اخیر۲۰ تا ۴۰درصد رشد داشته است را اصلاح کند، به همین دلیل به نظر می‌رسد حرکت بعدی بازار و چرخش نقدینگی به سمت گروه‌های پتروشیمی باشد و بعد از آن با گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها در کلیت بازار شاهد حرکات مثبتی باشیم.

این فعال بازار سرمایه با بیان اینکه در مجموع بازار از نظر مولفه‌های بنیادی در شرایط خوبی است، تصریح کرد: این وضعیت رشد شاخص را تایید می‌کند، تا شاخص بتواند اهداف بالاتری را هم ببیند و به‌تدریج خودش را به سطح دی ۹۲ که نزدیک به ۹۰ هزار واحد رسیده بود، برساند. 

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید