Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مس فلز سال ۲۰۱۸

مس فلز سال ۲۰۱۸

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ آتیه‌اندیشان مس گفت: روند کلی قیمت جهانی مس، صعودی خواهد بود. به همین جهت بسیاری از تحلیل‌گران و فعالان بازارهای جهانی، مس را فلز سال 2018 می‌شناسند و روند رو‌به‌رشدی برای این فلز پیش‌بینی می‌کنند.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ آتیه‌اندیشان مس گفت: روند کلی قیمت جهانی مس، صعودی خواهد بود. به همین جهت بسیاری از تحلیل‌گران و فعالان بازارهای جهانی، مس را فلز سال 2018 می‌شناسند و روند رو‌به‌رشدی برای این فلز پیش‌بینی می‌کنند.

کاهش شاخص جهانی دلار، مهم‌ترین دلیل رشد کامودیتی‌ها
«احمد احمدآبادی» مدیر سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ آتیه‌اندیشان مس درباره وضعیت بازار مس گفت: هم‌زمان با کاهش عرضه مس در بازارهای جهانی به دلایل متعدد از جمله کاهش عیار ماده معدنی در دنیا، اعتصاب‌های گاه‌ و‌ بی‌گاه در برخی معادن و… شاهد رشد تقاضای فلز مس در بازار بودیم. در این میان، با کاهش قابل‌توجه شاخص دلار به‌عنوان مهم‌ترین دلیل رشد اخیر قیمت کالاهای اساسی از جمله مس در سطح جهانی مواجهیم.


شرکت ملی مس با وجود طرح‌های توسعه‌ای مهمی که ظرفیت تولید مس محتوی شرکت را از محدوده 250 هزار تنی فعلی به بالای 400 هزار تن خواهد رساند، خود سهمی است که در میان‌مدت و بلند‌مدت پتانسیل رشد قیمت چشمگیری دارد

سفته‌بازی چینی‌ها از عوامل مهم صعود قیمت‌ها در بازار فلزات اساسی
ادامه روند وام‌دهی دولت چین به بخش مسکن نیز سبب ایجاد تقاضایی قابل‌توجه در این کشور شده است. یکی از عوامل مهم دیگری که خصوصاً در دوسال اخیر به شدت سبب التهاب در بازار فلزات اساسی شده، حضور سفته‌بازان چینی در بازارهای آتی فلزات است؛ به‌نحوی‌که همچون سال گذشته میلادی، در هفته پیش نیز دولت چین مجدداً اقدام به اعمال محدودیت‌هایی در معاملات فولاد در بازار چین کرد. این موضوع خود سبب هجوم سرمایه‌گذاران به خرید مس شد؛ به‌طوری‌که موجودی فلز مس در بازار معاملات لندن به عددی کمتر از موجودی روی این بازار رسید! بحث خودروهای الکتریکی هم افزایش تقاضای مس را در پی خواهد داشت.

مس همچنان صعودی باقی می‌ماند
روند کلی قیمت جهانی مس، صعودی خواهد بود. به همین جهت بسیاری از تحلیل‌گران و فعالان بازارهای جهانی، مس را فلز سال 2018 می‌شناسند و روند رو‌به‌رشدی برای این فلز پیش‌بینی می‌کنند. عمده مؤسسه‌های معتبر دنیا قیمت مس را در سال‌های آینده کاملاً صعودی می‌بینند. البته شرایط عرضه و تقاضا نیز خود مؤید این موضوع است. رشد اقتصاد جهانی و ایجاد مصارف جدید در مس همچون موضوع جدی خودروهای الکتریکی، در کنار کاهش عرضه مس در جهان این شرایط را مهیا ساخته است؛ اما این‌که ظرف کمتر از شش‌ماه، مس افزایش قیمت 2000 دلاری را تجربه کند، ناشی از هیجانات بازار بود و این رشد، می‌توانست با شتاب کمتری اتفاق افتد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید