Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ترکیه، عربستان و امارات بزرگترین بازارهای مصرف کاتد منطقه

ترکیه، عربستان و امارات بزرگترین بازارهای مصرف کاتد منطقه

بررسی روند تجارت کاتد مس در کشورهای خاورمیانه و مستقل مشترک‌المنافع (منطقه) حاکی از آن است که بزرگترین بازار مس در میان کشورهای خاورمیانه و آن هم در دست ترکیه، عربستان سعودی و امارات متحده عربی با سهم‌هایی به ترتیب برابر با 61، 27 و 9 درصد است.

بررسی روند تجارت کاتد مس در کشورهای خاورمیانه و مستقل مشترک‌المنافع (منطقه) حاکی از آن است که بزرگترین بازار مس در میان کشورهای خاورمیانه و آن هم در دست ترکیه، عربستان سعودی و امارات متحده عربی با سهم‌هایی به ترتیب برابر با 61، 27 و 9 درصد است. با وجود این که ایران، بزرگترین تولیدکننده مس در خاورمیانه است، بازار وارداتی کشورهای خاورمیانه عمدتا در دست تولیدکنندگان روسی، قزاق و ازبک است.

به گزارش اخبار فلزات، در میان کشورهای خاورمیانه، ترکیه، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، بزرگترین واردکننده کاتد مس هستند. ترکیه به‌طور قابل توجهی بیشترین سهم از حجم واردات کاتد مس به خاورمیانه را در دست دارد. در مدت 6 سال گذشته، سهم بازار ترکیه، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، به طور متوسط به ترتیب برابر با 61، 27 و 9 درصد بود. در بررسی تجارت درون منطقه‌ای، ایران بیشترین سهم از صادرات کاتد مس به کشورهای خاورمیانه را در دست دارد. از منظر ارزش تجارت، سهم ایران طی 6 سال گذشته، به‌طور متوسط برابر با 77 درصد بود. گفتنی است در دوره تحریم‌ها به‌طور قابل ملاحظه‌ای از سهم بازار صادراتی ایران درون منطقه کاسته شد.

نمودار 1، آمار واردات کاتد مس بزرگترین کشورهای واردکننده در خاورمیانه را برای سال‌های 2011 تا 2016 نشان می‌دهد. همان‌طور مشاهده می‌شود، ترکیه بیشترین سهم واردات کاتد مس خاورمیانه (بالغ بر 61 درصد) را به‌خود اختصاص داد. مطالعات نشان می‌دهد که قزاقستان بزرگترین تأمین‌کننده کاتد مس وارداتی به ترکیه است. علاوه بر قزاقستان، کشورهای روسیه، ازبکستان و ایران نیز، سهم قابل توجهی از بازار مصرف این کشور دارند. در سال 2016، کشورهای قزاقستان، روسیه، ازبکستان و ایران در میان کشورهای منطقه (خاورمیانه و مستقل مشترک‌المنافع)، به ترتیب سهم 28، 22، 9 و 8 درصدی را از بازار وارداتی ترکیه به‌خود اختصاص دادند.

کاتدمس

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید