Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
معافیت مالیاتی تولیدکنندگان

معافیت مالیاتی تولیدکنندگان

بهترین حمایت، معافیت مالیات است

احمد پولچی(مدیرعامل شرکت پرتو روی گداز زنجان) گفت: از مهم‌ترین حمایت‌هایی که دولت می‌تواند انجام دهد، این است که تولیدکننده را از پرداخت مالیات معاف کند تا سرمایه بیشتری در دست داشته باشد و بتواند تولید و فروش رو به رشدی را تجربه کند. همه کارخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فعال در صنعت سرب و روی در سال جاری با انواع موانع و چالش‌ها مواجه هستند که می‌توان به موانع موجود در فرایند واردات خاک معدنی و صادرات محصول به شرکت‌های خارجی تامین‌کننده خاک و همچنین عدم همکاری بانک‌ها با تولیدکننده جهت اعطای تسهیلات ویژه تولید اشاره کرد.
وی گفت: عمده مواد اولیه مورد نیاز خود را از معادن متفاوت مستقر در استان‌هایی مانند یزد و کرمان که غیر دولتی هستند، خریداری می‌کنیم؛ چراکه تامین از این معادن بسیار سهل‌تر خرید از معادن دولتی مانند انگوران است که عمدتا با تاخیر در ارسال خاک معدنی، تولید را به توقف می‌کشانند. ضمن اینکه برای خرید خاک معدنی نیز با مشکل تامین نقدینگی مواجه هستیم که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، هیچ‌گونه راه حلی نیز در این زمینه وجود ندارد. در نظر داریم واردات خاک معدنی به شیوه تهاتر را در دستور کار قرار دهیم اما معضلات متعددی در این زمینه وجود دارد.
وی همچنین گفت: برای فروش محصولات خود، هم به شیوه اعتباری و هم نقدی عمل می‌کنیم تا بتوانیم تامین مالی برای خرید مجدد مواد اولیه و ادامه روند تولید داشته باشیم. قطعا بهترین روش فروش محصولات نقدی است اما پرداخت هزینه از سوی مشتریان نیز خود یک فرایند پیچیده است و سبب عقب افتادن شرکت از برنامه تولید می‌شود. محصولات خود را با اختلاف قیمت 15 هزار تومان در هر کیلوگرم پایین‌تر از قیمت اصلی در بازار به فروش می‌رسانیم. با این حال، باز هم برخی مشتریان کالا را خریداری می‌کنند اما هیچگاه پرداخت منظمی ندارند.
وی در ارتباط با تاثیر قطعی برق بر روند تولید شرکت پرتو روی گداز زنجان، گفت: بیان این مبلغ باروکردنی نیست اما طبق بررسی‌های مالی صورت گرفته تا آبان ماه، ماهانه به میزان 6 میلیارد تومان خسارت به خطوط تولید این شرکت وارد آمده است. با اینکه قل از قطع کردن جریان برق کارخانه‌ها، اعلام قبلی می‌شد اما این اعلام فایده‌ای نداشت؛ چراکه به هر نحو به تولید ضرر زده است. در این مدت صرفا توانستیم با 30 درصد ظرفیت کارخانه، ورق روی تولید کنیم. ظرفیت تولید پرتو روی گداز زنجان سالانه هفت هزار تن است و در حال حاضر با 50 درصد ظرفیت در حال فعالیت هستیم. قطع گاز نیز، قطعا مرگ این صنعت است و تاثیری که این معضل بر تولید روی خواهد گذاشت، در مقایسه با قطعی برق، بسیار بزرگ و غیر قابل توصیف است. در صورت قطعی گاز در فصل زمستان، تمام مواد اولیه یخ می‌زند و مواد مذاب درون کوره‌ها نیز منجمد خواهند شد و عملا نمی‎‌توان از این مواد، ورق روی حتی با کیفیت بسیار پایین تولید کرد. تاکنون متاسفانه در این امر، دولت هیچ حمایتی از تولیدکننده نکرده و احازه داده است به راحتی تولیدکننده متحمل خسارت شود.

وی اظهار کرد: تولیدکنندگان به گرفتن وام ویژه تولید دلخوش هستند اما باید این واقعیت را پذیرفت که تسهیلات بانکی هیچ مشکلی را در زمینه برطرف نمی‌کند. شاید یکی از موثرترین و مهم‌ترین کمک‌هایی که دولت می‌تواند انجام دهد، این است که تولیدکننده را از پرداخت مالیات معاف کند تا سرمایه بیشتری در دست داشته باشد و بتواند تولید و فروش رو به رشدی را تجربه کند. عنوان شده است که صادرکنندگان از مالیات معاف شده‌اند اما برای انجام صادرات هم دولت 2 درصد مالیات دریافت می‌کند.که این امر در درازمدت، چیزی جز خاموش شدن خطوط تولید کارخانه‌های تولیدکننده سرب و روی و خانه‌نشینی کارکنان آن‌ها در بر نخواهد داشت.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید