Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
روابط اقتصادی با کشور چین بلند مدت و استراتژیک است

روابط اقتصادی با کشور چین بلند مدت و استراتژیک است

وزیر صنعت, معدن وتجارت گفت: روابط اقتصادی ایران با کشور چین بلند مدت و استراتژیک و به نفع دو کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت  زاده »  در دیدار با رییس کمیته مشاورین بخش تحقیقات و توسعه بین المللی آکادمی علوم اجتماعی کشور چین ؛ افزود : در فضای جدید بین المللی نه تنها همکاری ما با کشور چین کم نمی شود بلکه این روابط  ارتقاء یافته  وبا ترکیب توانایی و ظرفیتهای دو کشورمی توان به هم افزایی خوبی رسید.

مهندس نعمت زاده با اشاره به علاقمندی برای در اختیار گذاشتن بازار چین و ایران به یکدیگر ؛ گفت:  جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرکز خاورمیانه  بازاری 400 میلونی است و این فرصت خوبی برای چینی ها برای گسترش روابط تجاری و صنعتی محسوب می شود.

وزیرصنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: زمینه های همکاری اقتصادی با کشور چین فراوان است که بطور خلاصه در بخش هایی نظیر : فولاد، آلومینیم ، خودرو، لوازم خانگی ، صنایع هوایی و غیره است که باید برای هر کدام از اینها مکانیزمی راتعریف کنیم.

وزیر صنعت، معدن وتجارت یادآور شد : کشور چین می تواند در احداث شهرکهای صنعتی به ویژه در مناطق آزاد ایران که از معافیتهای مالیاتی ویژه برخوردار است با جمهموری اسلامی ایران همکاری خوبی داشته باشد. 

مهندس نعمت زاده در این دیدار به گسترش همکاری های آموزشی با کشور چین برای سطوح مدیریتی بمنظور انتقال علوم فنی ، تکنولوژی و استاندارد سازی تولیدات صنعتی تاکید نمود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد : با رفع موانع بین المللی بانکی علیه ایران می توان آینده خوبی را برای تجار ایرانی و چینی متصور شد چرا که تجار از وضعیت موجود آسیب جدی می بینند.

در این دیدار« خانم باگی جائو» رییس کمیته مشاورین بخش تحقیقات و توسعه بین المللی آکادمی علوم اجتماعی چین نیز گفت: باید مکانیزم و مدلهای همکاری درستی بین ایران و چین تعریف شود همچنین قوانین بصورت استراتژیک تدوین شوند.

وی گفت:  با تجمیع شرکتهای معروف و قوی ایرانی و چینی  همکاریهای خوبی شکل می گیرد.

به گفته «خانم باگی جائو» ؛  ارتباطات تجاری ایران و چین به 20 سال قبل برمی گردد که می تواند این موضوع دنبال و تقویت شود.

وی گفت: ما نیاز داریم تا از قوانین سرمایه گذاری خارجی و احداث واحدهای تولیدی و تجاری  در ایران بمنظور سرمایه گذاری مشترک با ایران  ؛ اطلاعات بیشتری بدست آوریم تا به سطح همکاریهای استراتژیک برسیم

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید