Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قیمت مس به بالاترین سطح در چهار سال گذشته

قیمت مس به بالاترین سطح در چهار سال گذشته

قیمت مس در لندن پس از آنکه چین به بزرگترین تولید کننده خود فرمان توقف تولید برای مقابله با آلودگی زمستانی داد به بالاترین سطح در تقریباً چهار سال گذشته صعود کرد.

این فرمان چین به روند رو به رشدی دامن زد که در سال جاری با خوش‎بینی در مورد رشد تقاضا و وقفه‎های عرضه معادن آغاز شده است. چین به جیانگ زی کاپر فرمان داد برای دست کم یک هفته تولیدش را متوقف کند تا ارزیابی جدیدی در مورد سطوح آلودگی محلی صورت بگیرد.

پیشتر در همین ماه جاری، دومین شرکت ذوب مس بزرگ چین، گروه فلزات غیرآهنی تونگلینگ، نیز با فرمان دولت چین تولیدش را متوقف کرده بود. رشد قیمت مس در 2017 با پشتوانه وقفه‎های تولید آن هم در زمانی که انتظار می‎رود تقاضا برای این فلز در سطح جهان افزایش یابد و سرمایه‎گذاران و شرکتهای معدنکاری موارد مصرف جدیدی مانند اتومبیلهای الکتریکی را هدفگیری کرده‎اند صورت گرفته است. بزرگترین تولید کننده جهان، کودلکوی شیلی، گفته‎اند قیمت‎ها ممکن است به سطوح بی‎سابقه بالای 10 هزار دلار برای هر تن برسند و واحد مدیریت ثروت یو بی اس گروپ آ ج روز چهار شنبه اوجهایی فراتر از این را پیش‎بینی کرد. دیوید مجر، از مدیران تجارت فلزات در های ریج فیوچرز در شیکاگو، در مصاحبه‎ای تلفنی گفت،"خبر توقف تولید در جیانگ زی چین مطمئناً باعث رشد بیشتر قیمت مس نسبت به روند احتمالی جاری صعود آن خواهد شد. این علاوه بر موج خوش‎بینی در ایالات متحده و رشد جهانی تقاضاست." قیمت هر تن مس سه ماهه در بورس فلزات لندن در 5:52 عصر با از سر گیری داد و ستد پس از تعطیلی کریسمس 1.6 درصد رشد داشت و به 7240 دلار رسید. قیمت این فلز پیشتر به 7259 دلار، بالاترین سطح از ژانویه 2014 به بعد، رسیده بود. رشد این فلز در حال حاضر طی نه نشست متوالی ادامه داشته، که طولانی‎ترین روند رشد از 2004 به بعد به شمار می‎رود، و 31 درصد در سال جاری ترقی کرده، که بیشترین رشد در میان فلزات بورس فلزات لندن پس از آلومینیوم قلمداد می‎شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید