Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تندتر شدن آتش ابراقتصادها گریبان مس را گرفت

تندتر شدن آتش ابراقتصادها گریبان مس را گرفت

به گزارش متال آنلاین، تندتر شدن آتش و اختلاف بین امریکا و چین باعث کاهش ناگهانی و شدید قیمت مس شد.

به گزارش متال آنلاین، به دنبال بالا گرفتن تنش‌های بین امریکا و چین، قیمت مس LME در روز جمعه برابر با 24 ژوئیه بعد از حدودا دو هفته به زیر 6.400 دلار رسید.

شاخص مس سه ماهه لندن در روز جمعه 2.5% کاهش داشته و قیمت هر تن مس را به 6.380.50 دلار رسانده است.

اگر بخاطر داشته باشید، امریکا دستور داده بود تا کنسولگری چین در شهر هیوستون آمریکا بسته شود. پکن نیز قول یک پاسخ متقابل و قاطعانه را در برابر این اقدام امریکا داده بود که در راستای نیل به این هدف و در راستای پاسخ متقابل علیه امریکا، کنسولگری این کشور در شهر چنگدو را بست.

وزارت خارجه چین در خصوص این اقدام اعلام کرد که تصمیم به بستن کنسولگری امریکا یک واکنش قانونی و ضروری علیه اقدامات غیر منطقی ایالات متحده است. چین همچنین اذعان داشته که ادعاهای امریکا علیه این کشور مبنی بر جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی که باعث بسته شدن کنسولگری این کشور در هیوستون شده، دروغ و کذب است.

به طور کلی بازارها و به ویژه بازار فلزات که بازار هدف ماست، به شدت تحت فشار تجدید تنش‌های امریکا و چین قرار گرفته‌اند.

اقدام امریکا علیه چین صفحه‌ای جدید از تنش‌های فزاینده اقتصادی و سیاسی را بین این دو ابر اقتصاد گشوده است. نگرانی فزاینده دیگری که هم اکنون وجود دارد لغو شدن فاز اول معامله تجاری بین امریکا و چین است، معامله‌ای که بعد از تقریبا دو سال و بعد از گذر از راه‌های پر پیچ و خم به نتیجه رسید.

اگر در کنار بالا گرفتن این تنش‌ها، فاز اول معامله تجاری هم لغو شود، در بازارها نوسان و آشوبی ایجاد خواهد شد که به این زود‌ی‌ها سامان نخواهد گرفت. هم اکنون به دلیل شیوع کرونا و بسته شدن معادن و خاموشی عملیات‌ها کسری عرضه به ویژه کسری در عرضه مس باعث بوجود آمدن اخلال در بازار فلزات شده است، حال تصور کنید تنش‌های بین ابرقدرت‌ها و جنگ اقتصادی و سیاسی آنها نیز به این بحران افزوده شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید