Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازار مس، محور بحث‌ رویداد هفته LME

بازار مس، محور بحث‌ رویداد هفته LME

رویداد «هفته LME» که فرصتی است برای دور هم جمع شدن شرکت‌های تولیدکننده فلزات در جهان، امسال نیز در روزهای پایانی ماه اکتبر برگزار شد. مس و آینده بازار فلز سرخ ازجمله محورهای اصلی بحث و تبادل نظر در این رویداد بود.

«دانیل مالکوک» (Daniel Malchuk)، مدیر مواد معدنی قاره امریکای شرکت بی.اچ.پی بیلتون (BHP Billiton) در این رویداد به ایراد سخنرانی درباره آینده بازار مس پرداخت. او گفت فلز مس به‌خوبی از افزایش مورد انتظار تقاضای وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی‌های تجدیدپذیر منتفع خواهد شد.

او ادامه داد: «در ساخت یک ماشین هیبریدی 40 کیلوگرم مس مورد استفاده قرار می‌گیرد -دو برابر میزان مورد استفاده در یک ماشین بنزینی معمولی- درحالی‌که در باتری ماشین‌های کاملاً الکتریکی بیشتر از این مقدار و تقریباً چهار برابر ماشین‌های بنزینی مس استفاده می‌شود.»

به گفته این مدیر بی.اچ.پی بیلتون انتظار می‌رود تعداد وسیله‌های نقلیه الکتریکی از یک میلیون دستگاه در حال حاضر به 140 میلیون دستگاه در سال 2035 افزایش یابد. تحلیلگران انتظار دارند که خودروهای الکتریکی بخش قابل توجهی از بازار مس را به خود اختصاص دهند؛ تقریباً 105 کیلوگرم برای هر خودرو. این مسأله تقاضای مس برای صنعت خودروهای الکتریکی را تقریباً به 18 میلیون تن افزایش خواهد داد؛ یعنی نیمی از بازار جهانی فعلی برای مس تصفیه شده.

براساس کل تولید مس تصفیه‌شده، ارزش بازار مس تا سال 2023 می‌تواند بیش از 50 درصد افزایش یابد. با دانستن این موضوع می‌توان درک کرد چرا این بازار به دقت توسط سرمایه‌گذاران رصد می‌شود. صنعت انرژی خورشیدی نیز نقش مهمی در رونق بازار مس خواهد داشت. با وجود این‌که انرژی خورشیدی تنها سهم کوچکی از انرژی‌های مصرفی جهان را تشکیل می‌دهد، اما سهم آن از تولید جهانی انرژی در طول تنها سه سال بیش از دو برابر شده است. انرژی خورشیدی حدوداً به 5 کیلوگرم مس به ازای تولید هر کیلووات برق نیازمند است که نسبت به سایر شکل‌های انرژی، شدت مصرف مس در آن بیش از دو برابر است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید