Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رهایی فلزات کانادایی و مکزیکی از تعرفه

رهایی فلزات کانادایی و مکزیکی از تعرفه

دونالد ترامپ در روز جمعه گفت: تعرفه‌هایی که برای فولاد و آلومینیوم مکزیک و کانادا تعیین کرده بود را لغو می‌کند.

وزیر امور خارجه کانادا کریستیا فریلند، در روز شنبه، یک روز بعد از موافقت امریکا در خصوص لغو تعرفه‌ها برای آلومینیوم و فولاد کانادا گفت:

" کانادا به سرعت به سمت تصویب یک معاهده تجاری با آمریکای شمالی حرکت خواهد کرد".

شایان ذکر است که دونالد ترامپ، در ماه مارس سال 2018، بر اساس "بخش 232" تعرفه‌های وارداتی را برای فولاد و آلومینیوم، برای کشورهای مکزیک و کانادا، به ترتیب به میزان 25 و 10 درصد افزایش داده بود. حال ایالات متحده این تعرفه‌ها را برای کانادا و مکزیک لغو خواهد کرد و توافقنامه‌ای جدید در راه خواهد بود.

ایالات متحده و کانادا گفتند که توافقنامه آنها تا بعد از ظهر یکشنبه اجرایی خواهد شد و شامل اقدامات جدید با هدف جلوگیری از ورود فولاد و آلومینیوم از چین و دیگر کشورها به بازار ایالات متحده از طریق کانادا خواهد بود.

جنگ تجاری و قیمت فلزات

هر دو کشور امریکا و چین میزان تعرفه‌ها را برای کالاهای وارداتی یکدیگر افزایش داد‌ه‌اند. سرمایه‌گذاران به شدت نگران این اختلافات تجاری هستند زیرا آسیب‌های جدی به اقتصاد جهانی وارد خواهد کرد و چشم‌انداز تقاضا برای فلزات را تیره می‌کند.

قیمت فلزات صنعتی از تابستان گذشته، از زمانی که این جنگ تجاری شروع شد به شدت کاهش پیدا کرده است. اگر بازار به همبن منوال پیش برود شاهد کاهش‌های بیش از این نیز خواهیم بود. هم اکنون قیمت فلزات در بورس‌های جهانی گرایش یه سمت کاهش دارد و بسیار در نوسان است.

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید