Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
از آخرین نتایج مذاکرات دو ابر اقتصاد تا اعتراضات پرو

از آخرین نتایج مذاکرات دو ابر اقتصاد تا اعتراضات پرو

در درج اولین خبر در سال جدید، متال آنلاین برآن شد تا در این خبر گزارشی کامل از رویدادهای پیش‌آمده در ایام نوروز را ارائه دهد.

برای مس پرو چه اتفاقی رخ داده!؟

در لس بمبرس(Las Bambas) در کشور پرو اعتراضاتی صورت گرفته است.  این اعتراضات علیه بزرگترین تولید کننده مس این کشور است. اعتراض کنندگان از اوایل ماه فوریه جاده‌‌‌هایی که به معدن ختم می‌شود را بسته‌اند و خواستار پرداخت غرامت شرکت MMG برای استفاده از زمین‌های کشاورزی آنها به عنوان جاده شده‌اند.

این رخ داد قیمت مس را در سطح جهانی تحت تاثیر خود قرار داده است و انتظار می‌رود تا با مداخله دولت این مشکل حل شود.

شایان ذکر است که Las Bambas، حدود 3 درصد از مس جهانی را تولید می‌کند.

آخرین نتایج مذاکرات تجاری

رییس جمهور امریکا، دونالد ترامپ اعلام کرده که مذاکرات به خوبی پیش می‌رود. وی همچنین خاطر نشان کرده که به چیزی کمتر از یک معامله خوب و جامع با چین راضی نمی‌شود.

مشاور اقتصادی کاخ سفید Larry Kudlow گفته است:

"مذاکرات تجاری بین امریکا و چین در پکن به خوبی پیش رفته است و دو طرف در تلاش هستند تا این اختلافات تجاری را حل و فصل کنند".

گزارش‌های رسانه‌ها نیز پیشرفت در مذاکرات را اعلام و تایید کرده‌اند. بلومبرگ، در روز پنجشنبه گزارش کرد که امریکا خواستار آن است که چین را تا سال 2025 متعهد به انجام تعهداتی کند، در حالی که فاینچال تایمز، در روز چهارشنبه گزارش داد که واشنگتن و پکن به بستن یک معامله تجاری نهایی نزدیک شده‌اند.

به طور کلی، مذاکرات تجاری در حال پیشرفت و جلو رفتن است و احتمال آنکه این دو ابر اقتصاد به یک توافق تجاری دست یابند زیاد است.

این دید مثبت که در تمام جهان ایجاد شده بر روی قیمت فلزات صنعتی و پایه تاثیر گذاشته و باعث گشته تا در روز پنجشنبه قیمت اکثر این فلزات افزایش پیدا کند.

تقاضا در چین

بررسی‌های رویترز نشان داده که فعالیت کارخانه‌ها در ماه مارس و برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته و از میزان تقاضا برای مواد خام اولیه نیز کاسته شده است.  

معدن کودلکو شیلی

کودلکو، که بزرگترین معدن تولیدکننده مس در جهان است اعلام کرده که، انتظار دارد خروجی معدن El Teniente در هر سال تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۵۰۰،۰۰۰ تن افزایش یابد.

شایان ذکر است که این معدن در سال 2018، 3/3 درصد کاهش تولید نسبت به سال 2017 داشته است. زیرا با کاهش میزان سنگ معدنی و افزایش هزینه‌ها مواجه شده است.

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید