Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
نبود یک نگاه واقعی در حمایت از تولید

نبود یک نگاه واقعی در حمایت از تولید

 حمایت از تولید و نبود دید واقعگرایانه

به گزارش متال آنلاین، غلامحسین شافعی ، رییس اتاق بازرگانی پیش از ظهر پنج‌شنبه در جمع اعضای کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با رییس و اعضای اتاق بازرگانی خراسان رضوی، با بیان این‌که مشکل اصلی دولت‌ها، استفاده از ارز در اقتصاد ملی به جای توجه به افزایش صادرات است، گفت: دولت‌ها بیشتر به دنبال افزایش عرضه ارز و کنترل قیمت آن هستند که در نهایت نتیجه‌ای ندارد. نگاه واقع‌گرایانه‌ای در حوزه خودکفایی و حمایت از تولید داخل وجود ندارد که سبب تنزل کشور در زنجیره ارزش آسیا شده است.

وی همچنین گفت ، هیچ دولتی به اندازه دولت جدید با این حجم از مسائل و مشکلات مواجه نبوده است و علاوه بر مسئله تحریم اقتصادی، خشکسالی گسترده در کشور و شیوع کرونا سبب شده دولت سیزدهم را دارای بیشترین مشکلات پیش رو در میان دولت‌های بعد از انقلاب بدانیم. رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که هرگونه خطای راهبردی می‌تواند حجم نقدینگی را افزایش داده و تورم سرسام‌آوری در آینده به وجود آورد، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اقتصاد مشکل اول کشور نیست و سیاست داخلی و خارجی در خدمت اقتصاد دولتی حرکت نمی‌کنند.
وی گفت : حمایت از تولید در هر قوه به یک شکل انجام می‌شود و مشخص نیست روش درست حمایت از تولید باید چگونه باشد. متأسفانه هیچ اولویت‌بندی در حمایت از واحدهای تولیدی از کار افتاده با بازدهی پایین یا حمایت از راه‌اندازی واحدهای جدید وجود ندارد، خاطرنشان کرد: نظام قیمت‌گذاری کالا در بخش تولید در قالب شعار «کنترل تورم» موضوع امروز اقتصاد کشور است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید