Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کمبود مواد اولیه دغدغه مهم برای صنعت سرب و روی

کمبود مواد اولیه دغدغه مهم برای صنعت سرب و روی

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: کمبود مواد اولیه دغدغه مهم برای صنعت سرب و روی است.

یوسف مرادلو شامگاه سه‌شنبه در بازدید خبرنگاران از یکی از واحدهای تولید کنننده روی در استان زنجان، افزود: برای نخستین بار در دولت یازدهم یک اقدام نادری رخ داد که آن خصوصی سازی واقعی بود و معدن مهدی‎آباد یزد به کنسرسیوم مبین واگذار شد.

وی ادامه داد: انتهای سال آينده يك واحد توليد كنسانتره روی با ظرفيت توليد ساليانه ٢٠٠ هزار تن افتتاح خواهد شد.

مرادلو گفت: باید سالانه ۸۰۰ هزار تن کنسانتره از معدن مهدی‎آباد یزد استخراج شود و این هدف تا چهار سال آینده محقق خواهد شد و در صورت تحقق برداشت سالانه ۸۰۰ هزار تن مواد از معدن مهدی آباد، نه تنها کارخانه‎های موجود کشور در حوزه روی با ۱۰۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‎کنند بلکه امکان توسعه هم وجود دارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: بهره‎برداری از معدن مهدی آباد یزد یک اقدام برد -برد برای بخش خصوصی و دولتی است و بر اساس برآوردهای بخش دولتی باید ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار در معدن مهدی آباد یزد سرمایه‎گذاری صورت می‎گرفت.

مرادلو گفت: بر اساس پیش‎بینی‎ها، کارخانه‎ای در معدن مهدی آباد احداث می شود و این کارخانه باید ظرفیت ۸۰۰ هزار تن کنسانتره را داشته باشد و حداقل اشتغالزایی این کارخانه مذکور یک هزار نفر خواهد بود.

مرادلو با تاکید بر اینکه همکاری بخش دولتی و مسؤولان در زمینه مدیریت پسماندها بسیار پایین است، ادامه داد: قرار نیست دولتی‎‏ها تصمیم اشتباه بگیرند و بخش خصوصی پاسخگو باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرک تخصصی روی استان زنجان از سوی مدیران وقت مجوز لازم را برای فعالیت دریافت کرده است، گفت: افکار عمومی متاسفانه از بخش خصوصی سوأل دارند در حالی که بخش دولتی باید پاسخگوی مردم باشند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران با بیان اینکه متاسفانه در کشوری زندگی می‎کنیم که کسی درباره تصمیمات غلط خود پاسخگو نبوده و حتی زیر سوأل هم نمی‎رود، گفت: تنها راهکار رفع مشکلات مربوط به شهرک روی و خواسته‎ها و سوألات افکار عمومی تشکیل میزگردی با حضور افراد مرتبط است و در این میزگرد همه مسائل روشن می‎ شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید