Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
عدم حمایت بانک‌ها از بخش تولید

عدم حمایت بانک‌ها از بخش تولید

بانک‌ها حامی تولید نیستند

مدیرعامل شرکت پارس لحیم در مورد توقع تولیدکنندگان از مسئولان، عنوان کرد: دولت تنها کمکی که می‌تواند به تولیدکننده بکند این است که در امور مربوط به تولید دخالت نکند.ولی مسئولین امر فاقد دانش کافی و تجربه مناسب برای حل معضلات هستند و به عبارت دیگر، از زمانی که وارد این حوزه تولیدی شدیم از ابتدا تا انتها انواع و اقسام چالش‌ها را تجربه کردیم و بیشترین دردسری که داشتیم نیز از جانب بانک‌ها بوده است. وی ادامه داد: برای راه‌اندازی کارخانه پارس لحیم، رقم کمی از بانک وام دریافت کرده بودیم که بدون هیچ توضیحی به میزان سود وام اعطا شده، اضافه کردند و مجبور شدیم بعد از 40 سال فعالیت، یک منزل شخصی را در سال 1390 به ارزش ریالی دو میلیارد به فروش بگذاریم تا بتوانیم بدهی خود را با بانک تسویه کنیم و این در حالی است که در سال جاری برآورد کردیم که ارزش ریالی منزلی که فروخته شد،به 100 میلیارد تومان رسیده است. بانک تحت هر شرایطی باید مبلغی را که به عنوان کمک به تولیدکننده داده پس بگیرد و هیچ توجهی به شرایط تولیدکننده ندارد.
فکری همچنین گفت: برای تامین نیاز مالی خود، از منابع مالی سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنیم اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که بانک وظیفه دارد از تولید و تولیدکننده حمایت‌های لازم را داشته باشد و مدام به فکر دریافت سودهای کلان از محل اعطای وام نباشد. این هدف هر تولیدکننده‌ای است که بتواند میزان تولید خود را افزایش دهد، در سبد محصولات خود تنوع ایجاد کند و در نهایت به درآمد مطلوبی دست یابد که این امر زمانی محقق خواهد شد که بانک و موسسات مالی به معنی واقعی کلمه، حامی تولیدکننده باشند. سیاست‌ها بانکی به گونه‌ای تبیین شده است که گویا بانک‌ها صرفا به دنبال مصادره اموال تولیدکننده‌ها هستند! متاسفانه کارشناسان بانکی به صورت کامل به وظایف خود اشراف کافی ندارند و دقیقا وظایفی که به آن‌ها محول شده را به درستی انجام نمی‌دهند. از سوی دیگر، افرادی هستند که به نام تولید وام می‌گیرند اما مبلغ دریافتی را برای کارهای دیگری مانند ساخت‌وساز صرف می‌کنند که سود بسیار بیشتری از تولید دارد. در این بین، بانک برای جلوگیری از این امر، بهانه‌های مختلفی را برای اعطای وام به تولیدکننده می‌تراشد که در نهایت، موجب محرومیت تولیدکننده واقعی از تسهیلات بانکی می‌شود. امیدوار هستیم در قوانین بانکی، به خصوص در زمینه تسهیلات، بازنگری شود. در صورت حمایت بانک‌ها از تولید، صنعت و اقتصاد کشور از رکود خارج خواهد شد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید