Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آینده درخشان کنگو در تولید مس جهانی

آینده درخشان کنگو در تولید مس جهانی

موسسه «ولیو واک /ValueWalk» در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی آینده کشورهای تولیدکننده مس پرداخته است و در این گزارش آورده است که «جمهوری دموکرات کنگو تنها کشوری است که دارای قابلیت افزایش حجم تولید مس مانند کشور پرو است» .

به گزارش متال‌آنلاین ، «ولیو واک» که یکی از مؤسسه‌های مهم در حوزه تحلیل بازار‌های جهانی است و اطلاعات مفید و مهمی از بازار‌های سرمایه به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد، در این گزارش با اشاره به این‌که هم‌اکنون، جنگ قدرتی میان عرضه جهانی مس ازسوی تولیدکنندگان در حال رخ دادن است و معدن بزرگ «کوئلاوکو/Quellaveco» نیز به عرضه‌کنندگان مس افزوده شده است، می‌نویسد: «پرو از میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جهانی تنها کشوری است که در پنج‌سال گذشته رشد قابل‌توجه و پایداری داشته است. در 2012 تا 2016، حجم تولید پرو حدود 77درصد رشد کرد و به 3/2میلیون تن مس در سال رسید. این امر باعث شد تا در میان رتبه‌بندی بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مس در جهان، این کشور در جایگاه دوم قرار گیرد.»

بر اساس این گزارش، در همین دوره زمانی، سایر کشورهای تولیدکننده مس نیز برای حفظ جایگاه تولیدی خود در تلاش بودند و کشور شیلی، به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده مس و دارای مقام نخست تولید در جهان، همانند کشورهای چین و استرالیا که در مقام‌های سوم و پنجم این رتبه‌بندی قرار دارند، حجم تولید ثابتی داشتند.

«ولیو واک» با بررسی تولید آمریکا به‌عنوان چهارمین کشور بزرگ تولیدکننده مس می‌نویسد: «این کشور بر پایه یک سیاست، میزان تولید مس محتوای کنسانتره خود را از 2012 به‌طور پیوسته افزایش داد. بااین‌وجود، چشم‌انداز رشد این کشور چندان زیاد نیست؛ چرا‌که حجم تولید آن در این دوره پنج‌ساله، حدود 5/20‌درصد (240هزار تن) افزایش یافت که این میزان، حتی حدود یک‌چهارم رشد تولید کشور پرو نیز نیست.»

نکته مهم و قابل‌توجه در گزارش «ولیو واک» تأکید بر آینده کنگو به‌عنوان ششمین تولیدکننده بزرگ مس دنیاست. در این گزارش آمده است که «جمهوری دموکرات کنگو در پنج‌سال گذشته عملکرد چشمگیری از خود نشان داده است. این کشور از 2012 تا 2014، حجم تولید مس محتوای کنسانتره خود را به میزان 72‌درصد (430هزار تن) افزایش داد. بااین‌حال، تولید مس این کشور در 2015 ثابت باقی ماند و در سال بعد با اندکی کاهش به سطح 910هزار تن رسید.»

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید