Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کرباسیان در مجمع ایران و اروپا

کرباسیان در مجمع ایران و اروپا

رییس هیات عامل ایمیدرو، برنامه ششم و طرح‌های توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ایران را فرصت بسیار مناسبی برای منافع دو سویه ایران و اروپا دانست.

وی تصریح کرد: این میزان سرمایه برای توسعه بخش های فولاد، آلومینیوم ، مس ، روی و مواد معدنی مرتبط با بخش معدن همچون اکتشاف و امور زیربنایی است که می‌تواند فرصتی برای سرمایه گذاری‌های مشترک با اروپا باشد.
کرباسیان افزود: اکتشاف از اولویت‌های اساسی ایمیدرو است که در نخستین حلقه از زنجیره بخش معدن قرار دارد. رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: در حال حاضر طرحی جامع برای افزایش فعالیت‌های اکتشافی تا محدوده 250 هزار کیلومترمربع در دست اجرا داریم که اکنون بیش از 50 درصد آن محقق شده است.
وی درباره نتایج طرح اکتشاف اظهار داشت: خوشبختانه در روند اجرای برنامه اکتشاف، به منابع غنی جدیدی در روی، سنگ آهن، مس و طلا دست یافته‌ایم از همین رو خواهان همکاری با شرکای علاقه‌مند و سرمایه گذار برای نتیجه بخش شدن این توانمندی معدنی هستیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: طبق نقشه راه ترسیم شده تقاضای فولاد در ایران در سال 1404 به سطح 40 میلیون تن می‌رسد. برای این منظور در حال طراحی دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد هستیم که 15 میلیون تن آن برای صادرات اختصاص می‌یابد.
به گفته وی،‌ ایمیدرو سرمایه‌گذاری 30 میلیارد دلاری را برای نیازهای توسعه‌ای این بخش پیش بینی کرده که اهداف زنجیره فولاد و امور زیربناها را محقق کند.
کرباسیان ادامه داد: چشم انداز ظرفیت سازی آلومینیوم و مس ( تقاضا و صادرات در افق 1404) به ترتیب 1.5 میلیون تن و 450 هزار تن است که این برنامه نیازمند 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری است.
وی افزود: برای تولید دیگر محصولات معدنی مانند تیتانیوم، کک نفتی و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا ، زغال سنگ و محصولات راهبردی همچون عناصر نادر خاکی که اخیرا 6 نوع آن تولید شده است، برنامه‌های مجزایی داریم.
کرباسیان گفت: برای دستیابی به اهداف فوق تمایل به همکاری با شرکت های طراز اول دنیا در سرمایه گذاری و انتقال فناوری هستیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو درباره مزیت های اقتصادی ایران گفت: ایران یکی از کم هزینه ترین کشورها برای تولیدات معدن و صنایع معدنی است که این امر به دلیل قیمت مناسب و فراوانی انرژی، نرخ پایین بهره مالکانه، هزینه پایین دستمزد نیروی کار و دیگر مزیت‌هایی همچون دسترسی به آب‌های بین المللی، خطوط راه آهن،‌ شبکه برق و تعرفه مناسب سیستم حمل و نقل است.
وی خاطر نشان کرد: اقتصاد در حال رسیدن به دستیابی به پایداری بیشتر است به همین دلیل علاقه مند به جذب سرمایه بیشتر در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم به طوری که منافع دوسویه برای شرکای ما داشته باشد.
وی تصریح کرد: ایمیدرو بر اساس اولویت‌ها، زمینه تسریع سرمایه‌گذاری را با اخذ مجوزهای لازم،‌ فراهم می‌کند.
کرباسیان خاطر نشان کرد: تمام مراحل سرمایه‌گذاری و فرایند جذب سرمایه، تحت قانون جذب و جلب سرمایه گذاری خارجی با ضمانت هایی از طرف دولت جمهوری اسلامی، برای برگشت یا خارج کردن سرمایه ها از کشور صورت می‌گیرد.
فرصت برنامه ششم
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: ایران در این برنامه به دنبال جذب سرمایه 250 میلیارد دلاری برای بخش های نفت و گاز، ‌زیرساخت ها،‌ صنایع،‌ معدن و صنایع معدنی است که این برنامه از ابتدای سال 96 آغاز می‌شود.
وی تصریح کرد: این امر نیز فرصت بزرگی را برای شرکت های اروپایی از جمله بانک ها،‌ سازندگان تجهیزات،‌ سرمایه گذاران،‌ بیمه ها و ... خلق می‌کند به طوری که دو طرف را به توسعه روابط بلندمدت و استراتژیک سوق می‌دهد.
به گفته معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، با توجه به ذخایر غنی نفت و گاز ایران،‌ می‌توان اذعان کرد که گسترش ارتباط اروپا با ایران،‌ امنیت تامین انرژی برای شرکای اروپایی ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه ایران در منطقه ای با بازار بیش از 300 میلیون نفری واقع شده ادامه داد: ایران با جمعیت حدود 80 میلیون نفری و تولید ناخالص داخلی 400 میلیارد دلاری در قلب خاورمیانه واقع شده که در شمال با کشورهای مشترک المنافع،‌ در غرب با ترکیه و عراق،‌ در شرق با پاکستان و افغانستان و در جنوب و خلیج فارس با تعداد زیادی کشور، در همسایگی قرار دارد. این امر مبین این است که در واقع ایران مرکز حمل و نقل و صادرات مجدد در منطقه خواهد شد که منافع قابل توجهی نصیب سرمایه گذاران می‌کند.
کرباسیان با اشاره به اینکه اکنون با لغو تحریم ها فرصت مناسبی برای تعمیق روابط اقتصادی دو طرف در زمینه های مورد علاقه ایجاد شده،‌ گفت: ایران قادر است‌ یکی از بازیگران بزرگ در منطقه باشد و سهم مهمی‌به ویژه در اقتصاد اروپا برای تامین کالاهای مورد نیاز و انرژی ایفا کند.
وی به دیدار رییس جمهور روحانی در بهمن ماه گذشته از ایتالیا و فرانسه و امضای تفاهمنامه هایی به ارزش 40 میلیارد یورو اشاره کرد و افزود: بخشی از اسناد امضا شده به بخش معدن و صنایع معدنی اختصاص داشت به طوری که ایران با شرکت های اروپایی همچون دانیلی، اس ام اس اینسه و فیوز و نیز تشکیل شرکت مشترک سرمایه گذاری، تفاهمنامه هایی به ارزش 6 میلیارد یورو امضا کرد.
کرباسیان در بخش دیگر سخنانش خطاب به سرمایه گذاران و مدیران بانک های اروپایی اعلام کرد: اکنون که تحریم ها لغو شده اند ما خواهان توسعه روابطی بیش از گذشته هستیم.
رییس هیات عامل به ویژگی های ایمیدرو به عنوان سازمان توسعه ای اشاره کرد و اضافه کرد: ایمیدرو به عنوان شریکی قابل اتکا،‌ آزادی عمل بالایی دارد به طوری که شرایط ایمنی برای کسب و کار شرکت های خارجی در ایران ایجاد کند.
وی تاکید کرد: ایران بر خلاف برخی از کشورهای صادرکننده نفت، تنها وابسته به این ماده نیست و بخش هایی همچون پتروشیمی، خودرو، کشاورزی ، صنایع غذایی ، فرش ، کشتی سازی و به ویژه معدن و صنایع معدنی مستقل از نفت، برای درآمدزایی دارد.
کرباسیان درباره برنامه کلان توسعه ای ایران گفت: دولت ایران در حال طراحی برای نرخ رشد 8 درصدی اقتصاد در برنامه ششم توسعه است که در این برنامه حوزه معدن و صنایع معدنی جایگاه ویژه ای برای تحقق رشد تا 8.8درصدی دارد.
حضور برای اجلاس معدن در تیرماه
وی در پایان سخنانش از شرکت های معدنی، سرمایه گذاری، بانکی و بیمه ای دعوت کرد که برای دیدار از ایران،‌ و گفت و گو با شرکت های داخلی و ایمیدرو و نیز کشف توانمندی های اقتصادی ایران، در دومین اجلاس سالانه معدن و صنایع معدنی ایران(IMIS) در روزهای 21 و 22 تیر ماه در ایران حضور یابند.
کرباسیان همچنین در حاشیه این مجمع، گفت و گویی با تعدادی از رسانه های خارجی انجام داد و به تشریح فرصت های سرمایه گذاری در ایران پرداخت. سومین مجمع ایران و اروپا با حضور 400 شرکت کننده از سرمایه گذاران، بانک ها،‌ شرکت های بیمه ای در روزهای 14 و 15 اردیبهشت در شهر زوریخ سوییس برگزار شد.
  

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید