Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
‌آیا بیت کوین در حال تکرار یک چرخه چهار ساله است؟

‌آیا بیت کوین در حال تکرار یک چرخه چهار ساله است؟

تاثیرگذاری بحران مالی فعلی در جهان هنوز بخوبی درک نشده و این مورد را باید در تمام پیش‌بینی های مرتبط با آینده بیت کوین اعمال نمود.

به احتمال زیاد دنیا بزودی شاهد تورمی طولانی مدت، میزان بیکاری بالا و رشد اقتصادی پایینی خواهد بود. ارزهای دیجیتال تابحال در چنین شرایطی نبوده‌اند و به همین دلیل است که کسی نمی‌داند در چند ماه آینده عملکرد آن‌ها به چه شکل خواهد بود

بنجامین کوون تحلیلگر حوزه ارزهای دیجیتال اخیراً در ویدئویی که منتشر کرده در مورد نظریه های چرخه‌های قیمت توضیحاتی داده است. وی با آزمایش روندهای قیمت در سال‌های گذشته به این نتیجه رسیده که بیت کوین از چرخه یا الگوی خاصی پیروی نمی‌کند.

هاوینگ موجب افزایش قیمت‌ها نخواهد شد

قیمت بیت کوین تابحال در دو دور افزایش شدیدی را تجربه کرده است. هر یک از این دوره‌ها پس از یک هاوینگ در سال‌های 2012 و 2016 رخ داده است. به همین دلیل است که بعضی‌ها با استناد به همین دلایل پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین امسال نیز رفتار مشابهی پس از هاوینگ خواهد داشت.

کوون با ریختن آب سردی بر این نظریه و اشاره به داده‌های مرتبط با بازار بیان کرد که قیمت بیت کوین از چنین الگوی چهارساله‌ای پیروی نمی‌کند اما در عوض مجموعه‌ای از قله‌ها و دره‌ها پیش روی قیمت بیت کوین بر روی نمودار قرار دارد که این موارد مدت‌ها به همین شکل باقی می‌مانند و تا زمانی که سرمایه بازار افزایش یابد شرایط به همین شکل خواهد ماند.

اگر کوون درست گفته باشد قیمت بیت کوین تا سال 2021 در دوره انباشت قرار خواهد گرفت و پس از آن قیمت‌ها شروع به افزایش خواهند کرد. جالب است بدانید که کوون همیشه نگاهی گاوی به بیت کوین و در کل بازار ارزهای دیجیتال داشته است. وی در گذشته گفته بود که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در چند سال آینده از یازده تریلیون دلار هم بالاتر خواهد رفت و قیمت بیت کوین تا سطح صدهزار دلار پیش افزایش خواهد یافت.

بی اعتباری پیش بینی ها در پی بحران مالی فعلی

تاثیرگذاری بحران مالی فعلی در جهان هنوز بخوبی درک نشده و این مورد را باید در تمام پیش‌بینی های مرتبط با آینده بیت کوین اعمال نمود. به احتمال زیاد دنیا بزودی شاهد تورمی طولانی مدت، میزان بیکاری بالا و رشد اقتصادی پایینی خواهد بود. ارزهای دیجیتال تابحال در چنین شرایطی نبوده‌اند و به همین دلیل است که کسی نمی‌داند در چند ماه آینده عملکرد آن‌ها به چه شکل خواهد بود.

حال که بانک های مرکزی به‌دنبال چاپ مقادیر زیادی پول برای تحریک اقتصاد هستند به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نیز برای حفاظت از ثروت خود در مقابل تورم مبالغ زیادی را در زمینه ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند. البته ممکن است در اقتصادهای ضعیف‌تر برای مقابله با تورم در زمینه‌های دیگری به غیر از ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری شود. راستش را بخواهید کشتی ارزهای دیجیتال وارد قلمرو آب‌های ناشناخته ای شده و هیچ‌کس نمی‌تواند مشخص کند حرکت آن به چه سمتی خواهد بود.

علیرغم مشکلات اقتصادی، توسعه و استفاده از ارزهای دیجیتال همچنان با رشد همراه خواهد بود. این مورد را باید حتماً در زمان تحلیل رشد بالقوه بیت کوین در چند ماه آینده اعمال نمود. درواقع فناوری بلاک چین به‌صورت گسترده‌ و پیوسته ای در زمینه‌های لجستیکی و اینترنت اشیاء مورد استفاده قرار خواهد گرفت. توسعه بیشتر این زمینه‌ها می‌تواند به‌صورت چشمگیری بر نحوه ارزش‌گذاری بیت کوین تأثیرگذار باشد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید