Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ایران تولیدکننده برتر آهن اسفنجی در جهان

ایران تولیدکننده برتر آهن اسفنجی در جهان

هفدهمین کنفرانس بین‌المللی آهن و فولاد چین ۵ و ۶ مهر(۲۶ تا ۲۸ سپتامبر) در کینگ‌دائو برگزار شد.

این رویداد یکی از بزرگترین کنفرانس‌های بین‌المللی آهن و فولاد جهان است و در امسال بیش از ۴۷۰ شرکت‌کننده اصلی از بیش از ۱۰ کشور خارجی در آن حضور داشتند که دست‌کم ۱۶۰ نفر آنها غیرچینی بودند. هدف از برگزاری این کنفرانس، شناخت عرضه و تقاضا، دورنمای آتی بازار، چشم‌انداز سرمایه‌گذاری مالی و همچنین دورنمای عملیاتی در چین بود.

کیوان جعفری‌طهرانی تحلیلگر بازارهای بین‌الملل فولاد و سنگ آهن، تنها سخنران ایرانی این همایش بود که در سخنان خود به بررسی وضعیت اقتصادی و بازارهای کالاهای فله‌ای، توسعه پایدار و متوازن زنجیره ارزش صنعتی و ارتقای آن و طرح آتی ایران برای تبدیل شدن به تامین‌کننده اصلی فولاد و مواد اولیه فولادسازی در منطقه منا(خاورمیانه و شمال افریقا) پرداخت و سخنرانی خود را درباره ۴ موضوع تولید فولاد در منطقه منا، تقاضای فولاد منطقه منا، پارامترهای موثر بر تجارت فولاد و برنامه صادرات فولاد ایران پیش برد.

تولید فولاد در منطقه منا
کیوان جعفری‌طهرانی در بخش تولید فولاد در منطقه منا در ابتدا به نرخ رشد اقتصادی کشورهای این منطقه اشاره کرد و گفت: براساس اطلاعات «فوکاس‌اکونومیکز» (Focus Economics) پیش‌بینی می‌شود نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ایران در منطقه در امسال میلادی بیشتر از سایر کشورها باشد و به ۴/۳ درصد برسد. پس از ایران مصر بالاترین رشد تولید ناخالص داخلی را خواهد داشت که برابر با ۳/۵ درصد است. پیش‌بینی می‌شود متوسط تولید ناخالص ملی منطقه منا به ۲/۱ درصد برسد.

این تحلیلگر عنوان کرد: نرخ شهرنشینی که شاخص مصرف فولاد است، همواره در منطقه خاورمیانه بیشتر از شمال افریقا بوده اما این رقم در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵میلادی (۱۳۸۴ تا ۱۳۹۴ خورشیدی) نوسان زیادی داشته است و در خاورمیانه در دی ۱۳۹۴ خورشیدی به ۴۷/۵ درصد و در شمال افریقا به ۴۲/۸ درصد رسیده بود. در این سال‌ها تولید فولاد خاورمیانه نیز در مقایسه با شمال افریقا بیشتر بوده است.تولید فولاد شمال افریقا در سال گذشته میلادی ۷ میلیون تن و خاورمیانه ۳۱/۵ میلیون تن بود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید