Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اوضاع سنگ آهن

اوضاع سنگ آهن

اوضاع سنگ آهن در جنگ روسیه و اوکراین

قیمت قراردادهای آتی فلزات آهنی در چین روز گذشته افت داشت و همه کالاها کاهش قیمت های هفتگی داشتند چون قیمت زغالسنگ افت داشته و علت آن هم تلاش های دولت برای کنترل قیمت ها بود. در این بین شاخص قیمت سنگ آهن نیز در بورس دالیان افت 3 درصدی داشته حدود 108 دلار هر تن ثبت شد و برای 4 هفته متوالی نزولی بود. متوسط شاخص قیمت عیار 62 درصد نیز 1.1 دلار افت روزانه داشته 136.95 دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شده است.
نگرانی هایی وجود دارد که تنش های روسیه و اوکراین روابط بین چین و امریکا را بدتر کند که بر صادرات محصولات فولادی اثر می گذارد. همچنین تحلیلگران معتقدند روند بهبود تقاضای فولاد در چین آرام بوده و کمتر از حد انتظار است از این رو خوش بینی ها به بازار هر روز کمتر می شود. در این بین شرکت واله برزیل ابراز نگرانی کرده که حمله روسیه به اوکراین بر قیمت گندله سنگ آهن اثر می گذارد چون هر دو کشور حدود 30 درصد از بازار جهانی 120 میلیون تنی این کامودیتی را در دست دارند. شرکت معدنی فراکسپو اوکراین به تنهایی 40 درصد عرضه جهانی گندله را در دست دارد و در حال حاضر با توقف حمل و نقل ریلی روبروست. انتظار می رود تاثیرات این اختلالات بر قیمت در سه ماهه دوم نمایان شود و ظاهرا شرکت واله که خود یک عرضه کننده بزرگ گندله است، در حال حاضر تماس های زیادی از مشتریان اروپایی خود دریافت کرده که نگران کمبود عرضه هستند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید