Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بیش از ۴۸ میلیارد تن ذخیره‌ معدنی ایران

بیش از ۴۸ میلیارد تن ذخیره‌ معدنی ایران

معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، ایران 48.2 میلیارد تن ذخیره معدنی دارد که بیش از یک میلیارد تن آن در خراسان شمالی است.

بهروز برنا روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوای در بجنورد اظهار کرد: بیش از 2 درصد از ذخایر شناسایی شده در معادن سطح کشور در خراسان شمالی است و معادن خراسان شمالی تا 336 سال ذخیره دارد.

برنا خاطرنشان کرد: یکی از محورهای توسعه در کشور، بخش معدن است و سازمان زمین شناسی به عنوان سازمان حاکمیتی تلاش دارد که ظرفیت های معدنی در این استان بیشتر شناسایی شود.

معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی کشور با بیان اینکه یک ذخیره معدنی مهم این استان معادن بوکسیت است اظهار کرد: 'گلوکونیت'، یک ماده معدنی جدید نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ماده معدنی 'گلوکونیت' به عنوان ماده معدنی با اهمیت، پتاسیم بالایی دارد و برای تهیه کود کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

برنا در بخش دیگر سخنان خود گفت: یک اقدام مهم که به کشف ذخایر معدن می انجامد، ژئوفیزیک هوایی است و سازمان زمین شناسی با توجه به ضرورت این کار، ژئوفیزیک هوایی را وارد کشور، و تجهیزات و امکانات را تامین کرده است.
وی گفت: تاکنون بیش از 20 درصد از گستره کشور در مناطق اولویت دار، زیر پوشش ژئوفیزیک هوایی قرار گرفته است و در سطح حدود 500 هزار کیلومتر کار انجام شده است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید