Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ایران، بزرگترین صادرکننده فولاد در «خاورمیانه»

ایران، بزرگترین صادرکننده فولاد در «خاورمیانه»

انجمن جهانی فولاد در گزارشی اعلام کرد که تراز تجاری ایران در بخش فولاد در سال ۲۰۱۶ میلادی(۱۳۹۵خورشیدی) با مثبت ۹۷۱ هزار تن به بالاترین میزان در ۱۰ سال گذشته رسیده است.

در گزارش انجمن جهانی فولاد، اطلاعات مربوط به صادرات، واردات و مصرف فولاد ۷۴ کشور جهان در ۱۰ سال گذشته منتشر شده است که براساس این گزارش در سال۲۰۰۷ میلادی(۱۳۸۶خورشیدی) ایران با تراز تجاری منفی ۱۱/۶میلیون تن فولاد بزرگترین واردکننده منطقه بود، درحالی‌که در سال ۲۰۱۶ میلادی(۱۳۹۵خورشیدی) به بزرگترین صادرکننده منطقه تبدیل شده و با تراز تجاری مثبت ۹۷۱ هزار تن جایگزین ترکیه شد. در سال ۲۰۱۵ میلادی(۱۳۹۴) تراز تجاری فولاد ایران منفی ۶۷۴ هزار تن بود.

مصرف ظاهری فولاد در ایران در سال گذشته میلادی ۱۹میلیون و ۱۰۵هزار تن و سرانه ۲۳۸ کیلوگرم و مصرف واقعی فولاد نیز ۲۰میلیون و ۷۶۲ هزار تن و سرانه مصرف واقعی۲۵۹ کیلوگرم به ثبت رسید.

ایران در مقایسه با کشورهای برتر صادرکننده فولاد
مجموع صادرات ۷۴ کشور جهان، ۴۶۹ میلیون و ۴۵۲ هزار تن و مجموع واردات نیز ۴۱۲ میلیون و ۴۵۹ هزار تن گزارش شده است. بیشترین صادرات را چین با ۱۰۸میلیون و ۶۶هزار تن و پس از آن ژاپن با ۴۰ میلیون و ۵۰۵ هزار تن داشتند.
رتبه‌های سوم تا پنجم متعلق به کشورهای روسیه با ۳۱میلیون و ۱۵۵هزار تن، کره‌جنوبی با ۳۰ میلیون و ۵۸۶هزار تن و آلمان با ۲۵میلیون و ۸۷هزار تن بوده است. مجموع صادرات فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی(۱۳۹۵) برابر با ۱۴۰میلیون و ۵۸۷هزار تن بود. صادرات ایران نیز با رتبه نخست منطقه به ۵ میلیون و ۶۵۴ هزار تن افزایش یافت (در سال ۲۰۱۵ میلادی -۱۳۹۴خورشیدی- این میزان ۳میلیون و ۷۹۸هزار تن بود).

ایران با کمترین سهم واردات فولاد در خاورمیانه
بیشترین واردات فولاد در سال ۲۰۱۶ میلادی (۱۳۹۵) متعلق به کشور امریکا به میزان ۳۰میلیون و ۹۱۳هزار تن بوده و پس از آن آلمان با ۲۵ میلیون و ۵۱۹هزار تن در رتبه دوم قرار دارد و کره‌جنوبی با ۲۳میلیون و ۲۸۵هزار تن، ویتنام با ۱۹ میلیون و ۹۴۹هزار تن و ایتالیا با ۱۹ میلیون و ۶۱۶هزار تن در رتبه‌های سوم تا پنجم جای گرفتند. واردات ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی(۱۳۹۵) برابر با ۴ میلیون و ۶۸۳ تن بود که کمترین میزان واردات کشورهای خاورمیانه را داشت.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید