Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ایران، غنی از تُنگستن

ایران، غنی از تُنگستن

مسئولان در حالی از بومی‌سازی مته‌های حفاری صنعت نفت سخن می‌گویند که تنگستن مورد نیاز برای تولید این مته‌ها که کشور ما غنی از معادن آن است، همچنان از چین وارد می‌شود.

مدیران ارشد صنعت نفت کشور از مدت‌ها قبل بومی‌سازی اقلام و کالاهای مهم مورد نیاز این صنعت را در دستورکار قرار داده و عنوان کردند که روند بومی‌سازی این اقلام در داخل کشور در حال انجام است. با این وجود برخی تولیدکنندگان داخلی معتقدند بومی‌سازی برخی از این اقلام، مستلزم آن است که مواد اولیه موردنیاز در داخل تولید شود؛ حال آنکه مواد اولیه برخی از این اقلام همچنان وارداتی است.مته‌های صخره‌ای حفاری ازجمله کالاهای مهم صنعت نفت هستند که وزیر نفت سال گذشته اعلام کرد بومی‌سازی آن در حال انجام است. در همین ارتباط با برگزاری یک مناقصه، بومی‌سازی تولید این اقلام به شرکت‌های داخلی واگذار شد. محمود تبریزی که مجموعه زیر مدیریت‌اش برنده مناقصه بومی‌سازی این مته‌ها شده است اما می‌گوید که مواد اولیه مورد نیاز را همچنان از طریق واردات تامین می‌کنند.
تولید انبوره نیازمند تولید
به گزارش مهر، محمود تبریزی با بیان اینکه این مته‌ها جزوه ۱۰ قلم کالای بومی‌سازی این صنعت است، گفت: تولید و مورد استفاده قراردادن این مته‌ها امر تخصصی و پیچیده‌ای محسوب می‌شود. نحوه تولید انبوه این مته‌ها طوری است که نخست باید نمونه‌ای از محصول را تولید کرده و تحویل کارشناسان این وزارتخانه دهیم. پس از تایید کیفیت و استانداردهای محصول که مشابه نمونه خارجی آن است، وارد فاز انبوه‌سازی می‌شود و در این مرحله ۲۵ درصد از هزینه‌های تولید را دریافت می‌کنیم.وی با بیان اینکه تولید این مته‌ها در داخل کشور مدت‌هاست از استانداردهای بین‌المللی فاصله گرفته، ادامه داد: همین فاصله چندساله موجب شده روند تولید آن براساس نمونه با کیفیت خارجی‌اش زمان‌بر باشد. ما بعد از برنده شدن در مناقصه، اردیبهشت امسال پیش‌پرداخت اولیه برای ساخت را دریافت کردیم اما برای تولید این مته‌ها، همچنان متکی به واردات مواد اولیه هستیم.

این فعال بخش تجهیزات نفتی توضیح داد: مواد اولیه ساخت این مته‌ها شامل دو بخش فولاد و تنگستن است که تنها بخش فولادی آن از داخل کشور تامین می‌شود و تنگستن آن وارداتی است. بهترین نوع تنگستن برای امریکا و انگستان است، اما ما نوع چینی آن را وارد می‌کنیم.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید