Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید












رتبه ایران در تولید آلومینیوم جهانی

رتبه ایران در تولید آلومینیوم جهانی

ایران دوازدهمین تولیدکننده آلومینیوم جهان است

حسام مقدم‌علی(معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو) با اشاره به رتبه دوازدهم ایران در تولید آلومینیوم در جهان و ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تنی کشور، گفت: پروژه بوکسیت گینه، یکی از طرح‌های تضمین‌کننده زنجیره تامین صنعت آلومینیوم ایران است.وی گفت: پروژه بوکسیت گینه، یکی از طرح‌های تضمین‌ کننده زنجیره تامین صنعت آلومینیوم ایران است. ماده اولیه اصلی آلومینیوم، پودر آلومینا با نسبت مصرف دو به یک بوده که دارای بازاری بسیار متلاطم و حساس به عرضه است. بنابراین ایجاد اطمینان از دسترسی به پودر آلومینا از طریق احداث پالایشگاه‌های آلومینا بسیار ضروری است. در حال حاضر سالانه حدود یک میلیون تن آلومینا توسط اسملترهای آلومینیوم داخلی وارد کشور می‌شود.
وی افزود: در همین راستا، باید تامین ماده معدنی بوکسیت که با نسبت حدود سه به یک به‌ ازای هر تن آلومینا مصرف می‌شود نیز تضمین شود. معادن بوکسیت گینه در قالب مشارکتی با دولت این کشور متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران بوده که شرکت مشترک بوکسیت‌های دابولا و توگه SBDT حاصل این مشارکت است.
مقدم‌علی عنوان کرد: پروانه بهره‌برداری یا امتیازنامه معدنی در اختیار این شرکت، حداقل ۱۵ معدن در نواحی دابولا و توگه را شامل می‌شود و در فاصله ۴۰۰ کیلومتری از ساحل قرار دارد. گینه در حال حاضر نخستین صادرکننده بوکسیت جهان است و شرکت‌های خارجی فعال در این کشور، سالانه بیش از ۸۶ میلیون تن تولید و صادرات محصول دارند که پیش‌بینی می‌شود این میزان در کوتاه‌‌مدت به بیش از ۱۰۰ میلیون تن نیز افزایش یابد.
وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در گینه، به‌ طور عمده برای تامین بازار هدف چین یا به طور انحصاری برای پالایشگاه‌های خود در کشورهایی خارج از گینه صادرات را انجام می‌دهند که ازجمله آن‌ها می‌توان شرکت‌هایی همچون SMB، ریوتینتو، روسال روسیه و چالکو را نام برد. هدف از این فراخوان، امکان هم‌افزایی قابلیت‌های مالی و سرمایه‌ای کشور است و با توسعه بخش معدن و زیرساخت، امکان برداشت هشت تا ۱۰ میلیون تن استخراج در سال قابل حصول خواهد بود.
معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو اضافه کرد: این مرحله از فراخوان، شامل ارزیابی کیفی برای انجام سرمایه‌گذاری است که شرکت‌های علاقه‌مند با ارسال درخواست، اسناد را دریافت خواهند کرد و تا ۲۱ تیر ماه سال جاری، فرصت دارند اسناد تکمیل‌ شده را ارسال کنند. این در حالی است که امکان مشارکت در پروژه آلومینای پارسیان که ایمیدرو نیز در آن سهامدار است و همچنین مشارکت SBDT، در تامین هزینه‌های زیرساخت نیز قابل بررسی است.
مقدم‌علی مطرح کرد: همچنین شرکت بوکسیت گینه، پروژه‌های اکتشاف سه معدن مورد نظر برای این مشارکت در قالب فراخوان اخیر را شامل معادن «گه‌ترا»، «کنکو» و به‌ تازگی «تکلوگورال» با شرکت‌های برتر اکتشافی بین‌المللی مستقر در گینه تکمیل کرده است تا سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر بیشتری بررسی‌های خود را برای پیوستن به این همکاری دنبال کنند.
وی افزود: نتیجه مطالعات اخیر، بیانگر افزایش قابل توجه ذخیره و کیفیت پایدار مواد معدنی قابل دسترس بوده است؛ به‌گونه‌ای که در اسناد نهایی امکان تداوم حضور سرمایه‌گذار تا زمان دستیابی به ذخیره قابل استخراج و توجیه‌پذیر نیز لحاظ شده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید