Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ایران،دهمین فولادساز موفق جهان شد

ایران،دهمین فولادساز موفق جهان شد

رتبه دهمین فولادساز موفق جهان برای ایران

بنابر آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد ، تولید فولاد ایران در ماه آگوست ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ با افزایش ۸٫۷ درصدی به ۲٫۵ میلیون تن رسیده است. همچنین تولید فولاد کشور در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش ۹٫۷ درصدی را داشته است.
ایران همچنان در میان ۱۰ کشور نخست تولیدکننده فولاد جهان،
جایگاه دهم را به خود اختصاص داد که از آن ماه تاکنون توانسته جایگاه خود را کماکان حفظ کند. چین با تولید ۸۳٫۲ میلیون تن، هند با ۹٫۹ میلیون تن و ژاپن با ۷٫۹ میلیون تن در رتبه‌های نخست تا سوم تولید فولاد در جهان قرار دارند. پس از این کشورهای مذکور، آمریکا با تولید ۷٫۵ میلیون تن، روسیه با ۶٫۳ میلیون تن، کره جنوبی با ۶٫۱ میلیون تن، آلمان با سه میلیون تن، ترکیه با ۳٫۵ میلیون تن، برزیل با ۳٫۱ میلیون تن و ایران با ۲٫۵ میلیون تن، جایگاه‌های چهارم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.
با آغاز کرونا در جهان از ماه دسامبر سال ۲۰۱۹، صنایع، کارخانه‌ها و تقریبا تمامی کشورها در تعطیلی فرو رفتند و خسارات اقتصادی بی‌شماری در جهان به بار آورد، اما پس از گذشت بیش از یک سال از این وضعیت برخی کشورها در حال بازیابی نسبی خود هستند.
همچنین با این گزارش، تولید فولاد در غرب آسیا با افزایش ۱۰٫۹ درصدی به ۳٫۶ میلیون تن رسیده است که با توجه به تولید ۲٫۵ میلیون تنی ایران در این ماه، ۶۹٫۴ درصد تولید فولاد غرب آسیا در اختیار ایران قرار دارد.
ایران در ماه فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) با ثبت رشد ۱۱٫۵ درصدی تولید، بیشترین رشد را نسبت به ماه فوریه ۲۰۲۰ در میان ۱۰ کشور نخست تولیدکننده فولاد به خود اختصاص داد. همچنین در تاریخ مذکور نیز بیشترین افزایش تولید را از آن خود کرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید