Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فرار سرمایه‌ها از بخش معدنی

فرار سرمایه‌ها از بخش معدنی

فرار سرمایه‌ها از بخش معدنی کشور


به گزارش پایگاه خبری متال آنلاین، تقی نبئی روز گذشته در آیین گشایش شانزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معادن، ماشین‌آلات و صنایع وابسته، با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه با وقفه‌ای که در برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور وجود داشت، در سطح عالی در حال برگزاری است، اظهار داشت: این نمایشگاه قرار است ویتریتی برای نمایش توانمندی‌ها و قابلیت‌های صنعتی و معدنی استان اصفهان باشد. مشکلات مختلف در حوزه صنعت سنگ و معدن موجب فرار بخش زیادی از سرمایه‌ها از بخش معدن شده است؛ در حالی که سرمایه‌گذاری در این حوزه علاوه بر حرکت بیشتر صنعت معدن، موجب کمک به صنعت ساختمان کشور خواهد شد.

وی گفت: استان اصفهان با توجه به غنای معادن و تجربه بالایی که در بخش فرآوری سنگ‌های تزئینی دارد، از گذشته تا به امروز زبانزد کشور بوده و اصفهان از این بابت موتور متحرکی در صنعت سنگ برای پیشبرد فعالیت‌های معدنی سنگ کشور است. شعار ما می‌توانیم در بحث جلوگیری از فروش مواد خام در صنعت سنگ اصفهان دیده می‌شود و از این بابت، صنعت سنگ اصفهان ارزش افزوده‌ای به مواد معدنی خام ما داده که بیش از هر زمانی در حال رشد و شکوفایی است. وی همچنین تصریح کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات این صنعت از ناحیه مسئولان دولتی در بحث اصلاح قوانین به ویژه دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها چه در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت و چه در حوزه منابع طبیعی، محیط زیست و ... است. وی همچنین ضمن اشاره به هزینه‌های بالای تولید معادن، خاطرنشان کرد: مجموع مشکلات ذکر شده بخش زیادی از سرمایه‌ها را از بخش معدن فراری داده است؛ در حالی که هرچه سرمایه‌گذاری در حوزه معدن داشته باشیم، می‌تواند علاوه بر حرکت بیشتر صنعت معدنی کشور کمک شایانی به صنعت ساختمان کشور کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید