Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری خارجی در صنایع معدنی ایران

انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری خارجی در صنایع معدنی ایران

در فضای پسابرجام، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی در صنایع معدنی ایجاد شده است.

مدیرعامل ایمیدرو در رابطه با سرمایه گذاری خارجی در حوزه معدن و صنایع معدنی در پسابرجام، گفت: در 3 حوزه معدن و صنایع معدنی استقبال خوبی از سوی خارجی ها داشتیم.

وی با بیان اینکه اولین حوزه که مهم ترین حوزه هم به شمار می آید حوزه فناوری است، گفت: ما یک عقب ماندگی تاریخی در حوزه معدنی داریم که به خصوص به فناوری و تکنولوژی مربوط می شود و خوشبختانه شرکت های معتبر بین المللی شروع به مشارکت با ایران در این زمینه کرده اند.

کرباسیان ادامه داد: به طور مثال اخیراً بزرگترین شرکت های مشاوره ای خارجی آماده همکاری با شرکت های ایرانی با مشاورهای ایرانی هستند و تکنولوژی را آورده اند؛ مثلاً شرکت های خارجی در حوزه تیتانیوم و حوزه روی وارد عمل شده اند و در حوزه های طلا و مس دارند وارد می شوند و همه اینها موجب خواهد شد که ما بتوانیم بهره وری را افزایش بدهیم، تکنولوژی روز را بیاوریم و انتقال و تبادل اطلاعات کنیم.

*شرکت های خارجی برای افزایش تولید طلای زرشوران آماده اند:
وی با بیان اینکه مهمترین نکته در این رابطه تأمین مالی پروژه ها است، گفت: در پروژه های بزرگ که خوشبختانه اخیراً شروع کرده اند در بندر پارسیان یا طلای زرشوران و امثال آنها شرکت های معتبر بین المللی آمده اند چنانکه در حوزه پارسیان 10 شرکت معتبر بین المللی اسناد فاینانس و EPCF و در زرشوران هم اسناد BOT خریده اند.
وی گفت: در معادن طلای زرشوران برای افزایش تولید از 2 تن به 5 تن از شرکت های معتبر بین المللی آمده اند.

کرباسیان ادامه داد: در هفته آینده یکی از بزرگترین بانک های آلمانی به نام DHF بعد از گذشت 12 سال که رابطه اش را با ایران قطع کرده بود به ایران می آیند و آنها اظهار علاقه کرده اند که روز یکشنبه با آنها ملاقات داشته باشیم.

*به 30 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه معادن و صنایع معدنی نیاز داریم:
معاون وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی درباره میزان سرمایه گذاری خارجی در حوزه معدن، گفت: ما پیش بینی کرده ایم که تا پایان برنامه ششم بایستی 30 میلیارد دلر در حوزه معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری صورت پذیرد و انتظار می رود که حجم زیادی از این میزان سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی تأمین شود.

کرباسیان گفت: الان در حوزه فولاد برای رسیدن به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد با شرکت هایی از کشورهای ایتالیا، آلمان، کره و ژاپن در حال مذاکره هستیم.

مدیرعامل ایمیدرو در پاسخ به اینکه شرکت های سرمایه گذاری خارجی قرار است تکنولوژی را به ما بفروشند و یا مستقیماً خودشان وارد عمل شوند، گفت: در بعضی قسمت ها به تکنولوژی نیاز نداریم. مثلاً در حوزه آهن اسفنجی ما کاملاً خوداتکا هستیم و همچنین در حوزه فولادی تنها بعضی از ماشین آلات را نیاز داریم که وارد کنیم.

وی تصریح کرد: در بعضی از حوزه ها نیاز به سرمایه گذاری داریم و این نکته را نباید فراموش کنیم که سرمایه گذاری خارجی و سپس بازار برای ما دارای اهمیت است چون اگر ما تولید کنیم و نتوانیم صادرات انجام بدهیم بازار داخلی قفل می شود لذا سرمایه گذاری خارجی برای تداوم صنعت معدنی و آهنی لازم است چون زمانی که تولید انجام می دهد در تلاش است تا زمینه های صادراتی آن را فراهم آورد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید