Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سرمایه گذاری 1.1 تریلیون دلار درانرژی پاک

سرمایه گذاری 1.1 تریلیون دلار درانرژی پاک

سرمایه گذاری 1.1 تریلیون دلار درانرژی پاک

بر اساس گزارش جدید شرکت تحقیقاتی BloombergNEF، بحران انرژی و اقدامات سیاستی باعث شد که سرمایه گذاری جهانی در منابع کم انرژی به رکورد 1.1 تریلیون دلار در سال 2022 افزایش یابد و پول صرف شده برای انتقال انرژی برای اولین بار برابر با سرمایه گذاری در تامین سوخت های فسیلی است. (BNEF) روز پنجشنبه نمایش داده شد. به نظر می رسد که انتقال انرژی با وجود تنگناهای زنجیره تامین و سایر بادهای مخالف اقتصادی در حال افزایش است همچنین سرمایه گذاری در انتقال انرژی با جهش 31 درصدی به 1.1 تریلیون دلار در سال گذشته رسید.
به نوشته بلومبرگ، این اولین بار است که سرمایه گذاری جهانی در انتقال انرژی با سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی مطابقت دارد.
BloombergNEF گفت، علیرغم تنگناهای زنجیره تامین و افزایش تورم و نرخ بهره و بادهای مخالف اقتصاد کلان، سرمایه گذاری در انتقال انرژی در سطح جهان در سال گذشته 31 درصد افزایش یافت.این شرکت تحقیقاتی تخمین زده است که سرمایه‌گذاری‌های جهانی در سوخت‌های فسیلی - از جمله در تولید برق فسیلی بالادست، میان‌دست، پایین‌دست و بدون کاهش - به 1.1 تریلیون دلار در سال 2022 رسیده است. همین مقدار پول برای فناوری انتقال انرژی، از جمله تولید انرژی تجدیدپذیر، انرژی هزینه شده است. ذخیره سازی، جذب و ذخیره کربن (CCS)، هیدروژن، برق رسانی به حمل و نقل، گرمای برق دار، و مواد پایدار.
آلبرت چئونگ، رئیس تجزیه و تحلیل جهانی در بلومبرگ NEF، گفت: یافته‌های ما هر گونه بحثی را در مورد اینکه چگونه بحران انرژی بر استقرار انرژی پاک تأثیر می‌گذارد، به وجود می‌آورد. به جای کاهش سرعت، سرمایه گذاری در انتقال انرژی به رکورد جدیدی رسیده است زیرا کشورها و کسب و کارها به اجرای برنامه های انتقال ادامه می دهند.
بر اساس گزارش بلومبرگ NEF، علیرغم بزرگترین جهش سالانه در سرمایه گذاری در انرژی پاک، سرمایه گذاری بسیار بیشتری برای رسیدن جهان به صفر خالص در بلندمدت مورد نیاز است.در سناریوی خالص صفر این شرکت، جهان باید به طور متوسط ​​سالانه 4.55 تریلیون دلار برای بقیه این دهه سرمایه گذاری کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید