Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تمایل برندهای مطرح تجهیزات پزشکی برای سرمایه‌گذاری در ایران

تمایل برندهای مطرح تجهیزات پزشکی برای سرمایه‌گذاری در ایران

رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره‌کل تجهیزات و ملزومات پزشکی با اشاره به تمایل برخی برندهای مطرح بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری مشترک با تولیدکنندگان داخلی گفت: حضور در ایران، علاوه بر تسهیل دسترسی شرکت‌های خارجی به بازار بزرگ کشور، امکان صادرات

رزا مختاری در افتتاحیه نخستین همایش ملی تولید و صادرات تجهیزات پزشکی افزود: برخی از شرکت‌های ایرانی که سال‌ها در زمینه واردات محصولات پزشکی فعال بوده‌اند، به مذاکره با برندهای مطرح برای تولید مشترک در ایران روی آورده‌اند که این امر با استقبال همتایان خارجی آنها به ویژه از کشورهای آلمان و فرانسه مواجه شده است.

وی بیان کرد: اکنون 450 شرکت داخلی در زمینه تولید انواع محصولات مصرفی، نیمه‌مصرفی، وسایل و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند و سال گذشته 1300 پروانه ساخت برای محصولات مختلف این حوزه صادر شده است. مختاری با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه جدید مربوط به تولید تجهیزات پزشکی در سال 94 گفت: در این آیین‌نامه با تقسیم تولیدکنندگان به چهار گروه، امکان فعالیت افراد بیشتری در این حوزه فراهم شده، چرا که علاقه‌مندان می‌توانند کار خود را از سطوح پایین‌تر تولید آغاز کنند و به تدریج سطح فعالیت خود را افزایش دهند. به گفته وی آیین‌نامه جدید از یک سو سیاست‌گذاری در حوزه تولید تجهیزات پزشکی را تسهیل کرده و از سوی دیگر از تولیدکنندگان نیز حمایت بیشتری به عمل می‌آورد.

این مقام مسئول با اشاره به دسته‌بندی کالاها و تجهیزات پزشکی به چهار گروه، بیان کرد: معیار این تقسیم‌بندی‌ها نسبت میان تولید داخل و واردات است؛ بر این اساس محصولاتی که در کشور به حد خودکفایی رسیده‌اند در گروه نخست قرار می‌گیرند. مختاری افزود: در این گروه برای حفظ بازار رقابتی و تشویق تولیدکنندگان داخلی به ارتقای مداوم کیفیت، مجوز واردات 10 درصدی از برندهای برتر بین‌المللی داده شده است.

به گفته وی در گروه‌های بعدی به تدریج میزان تولید داخلی کاهش می‌یابد به گونه‌ای که نیاز کشور به محصولات آخرین گروه به صورت کامل از طریق واردات تامین می‌شود. این مقام مسئول بیان کرد: بر اساس سیاست‌های سازمان غذا و دارو، اولویت‌های حمایت از تولید داخل بر مبنای سه معیار اهمیت، میزان ریسک‌پذیری و ارزبری محصولات مشخص شده است. مختاری افزود: به این ترتیب سرمایه‌گذاران می‌توانند برای آغاز فعالیت‌خود تشخیص دهند کدام محصولات اکنون در کشور مورد نیاز هستند.

وی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را مکان‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری به منظور تولید صادرات‌محور دانست و افزود: از جمله اهداف مهم اداره‌کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی، افزایش کیفیت محصولات داخلی است چرا که این امر امکان تطبیق آنها با استانداردهای بین‌المللی و حضور در بازارهای خارجی را افزایش می‌دهد. این مقام مسئول ادامه داد: بر این اساس آزمایش‌های همکار اداره‌کل و تحت نظر سازمان غذا و دارو به صورت مداوم برای افزایش توان فنی و علمی خود تلاش می‌کنند. مختاری بیان کرد: اکنون این آزمایشگاه‌ها از توان انجام انواع آزمایش‌های تخصصی برای سنجش کیفیت محصولات برخوردارند در حالی که برخی از این موارد در گذشته نه چندان دور در داخل کشور امکان اجرا نداشتند.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی نیز در بخش دیگری از مراسم مورد اشاره، این انجمن را یکی از قدیمی‌ترین تشکل‌های مرتبط با بخش خصوصی دانست که از 20 سال سابقه فعالیت برخوردار است. مریم قاسمی، افزود: بیش از 200 شرکت در انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی عضویت دارند که حدود یک چهارم آنها در زمینه صادرات نیز فعالیت می‌کنند. به گفته این فعال بخش خصوصی، مشکلات بسیاری در حوزه تولید و صادرات تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد که این انجمن تلاش می‌کند با انتقال آنها به دولت برای یافتن راهکارهای مناسب همکاری کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید