Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ورود ماهانه ۲۵۰ هزارتن شمش به بازار

ورود ماهانه ۲۵۰ هزارتن شمش به بازار

تولیدکنندگان ذوب و نورد مقاطع طویل با هدف کنترل قیمت و ساماندهی بازار برای تامین نیاز کارخانه‌های عرضه‌کننده محصول به توافق رسیدند.

در این نشست با بررسی میزان نیاز کارخانه‌های نورد به شمش قوس الکتریکی مشخص شد که این بخش به حداقل سالانه ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن شمش نیاز دارد. در این نشست همچنین مقرر شد تا کارخانه‌های تولید شمش قوس الکتریکی تا پایان سال جاری ماهانه ۲۵۰ هزار تن به منظور تامین نیاز داخل، محصول به بازارعرضه کنند.در این نشست شرکت‌های فولاد ویان ۳۵ هزار تن، ذوب آهن فولاد خزر ۳۰ هزار تن، آهن و فولاد ارفع ۵۰ هزار تن، فولاد خراسان ۲۰ هزار تن، ذوب آهن پاسارگاد ۵۰ هزار تن، فولاد خوزستان ۶۰ هزار تن و فولاد کاوه جنوب کیش ۱۵ هزار تن متعهد شدند به‌صورت ماهانه برای عرضه در بازار داخلی عرضه کنند.این توافق در حالی صورت گرفته که تا پیش از این عمدتا تولیدکنندگان دولتی مکلف به عرضه شمش در بورس بودند در حالی‌که سهامداران این اقدام را دخالت در امور شرکت‌ها عنوان می‌کردند، اما توافق یاد شده بین شرکت‌های بخش خصوصی بوده و به نظر می‌رسد تولیدکنندگان با این کار قصد دارند توزیع درآمد و سود عادلانه باشد.

در همین حال معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت،معدن وتجارت در مهر ماه سال‌جاری طی نامه‌ای نحوه تعیین قیمت پایه شمش فولادی را برای عرضه در بورس کالا تعیین کرده و فولاد خوزستان مکلف شده بود تا در هفته ۲۰ هزار تن بیلت و علاوه بر آن ۲۰ هزار تن اسلب یک هفته در میان به منظور تنظیم بازار داخلی عرضه کند که طبق اطلاعات و آمار بورس کالا، شرکت فولاد خوزستان اندکی کمتر از میزان یاد شده در بورس کالا عرضه کرده است.در این نامه همچنین مبنای قیمت میلگرد بر اساس فروش میانگین میلگرد آجدار از سایز ۸ تا ۳۲ میلی‌متر و میلگرد کلاف از سایز ۸ تا ۵/ ۱۶ میلی‌متر شرکت‌های فولاد خراسان، فولاد میانه، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد سپید فراب کویر کاشان در بورس کالا تعیین شده و شرکت‌های مذکور موظف به عرضه ۵۰ درصد از تولیدات خود در بورس کالا هستند. مبنای محاسبه قیمت میلگرد نیز میانگین قیمت هفتگی فروش نقدی میلگرد شرکت‌های یاد شده در بورس است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید