Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وضعیت تورم صنعت در تابستان

وضعیت تورم صنعت در تابستان

وضعیت تورم صنعت در تابستان

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم بخش صنعت در تابستان امسال نسبت به بهار امسال ۲.۲ درصد کاهش داشته است. بر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی با عنوان شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت، در فصل تابستان١٤٠٢، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت ١٠٣٣,٥ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٧.١ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٣٧.٦ درصد افزایش و در چهارفصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ٢٩.٢ درصد افزایش داشته است.در فصل تابستان ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٧,١ درصد بوده که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٩.٣ درصد)، ٢.٢ واحد درصد کاهش داشته است.


به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل تابستان١٤٠٢، نسبت به فصل قبل، ٧.١ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم فصلی با ٢٠.٣ درصد مربوط به گروه "ساخت کُک و فراورده‌های حاصل از پالایش نفت" و کم­ترین تورم فصلی با ١.٩ درصد مربوط به گروه "ساخت سایر مصنوعات" است.همچنین در این فصل گروه "ساخت فلزات پایه" با تورم ٠.٦- درصد و گروه "ساخت محصولات رایانه‌ای، الکترونیکی و نوری" با تورم ٠.٣- مواجه بوده است.
در فصل تابستان١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٣٧,٦ درصد بوده که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢٥.٦ درصد)، ١٢ واحد درصد افزایش داشته است.


به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل تابستان ١٤٠٢، نسبت به فصل مشابه سال قبل، ٣٧.٦ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش­ترین تورم نقطه به نقطه با ٩٢.٦ درصد مربوط به گروه "ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده درجای دیگر" و کمترین تورم نقطه به نقطه با ١٦.٨ درصد مربوط به گروه " ساخت مواد شیمیایی و فراورده‌های شیمیایی" است.

در فصل تابستان١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٢٩,٢ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢٧.٠ درصد)، ٢.٢ واحد درصد افزایش داشته‌است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در چهار فصل منتهی به تابستان١٤٠٢، نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٢٩.٢ درصد افزایش دارد.


در این فصل بیشترین تورم سالانه با ٦٨.٣ درصد مربوط به گروه " ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده درجای دیگر" و کمترین تورم سالانه با ١٢.٣ درصد مربوط به گروه " ساخت مواد شیمیایی و فراورده‌های شیمیایی" است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید