Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
از تعرفه‌های بی‌اثر تا جان در معاملات آسیایی‌ها

از تعرفه‌های بی‌اثر تا جان در معاملات آسیایی‌ها

با وجود افزایش تعرفه‌ها علیه کالاهای وارداتی چین، میزان صادرات این کشور در ماه گذشته به صورت غیر منتظره‌ای بالا رفته است.

به گزارش متال آنلاین داده‌های منتشر شده امروز دوشنبه دهم ژوئن نشان داده است که، علیرغم اینکه امریکا تعرفه‌های خود را علیه چین بالا برده اما به صورت غیرمنتظره‌ای صادرات چینی‌ها در ماه مه رشد داشته است. همچنین برعکس صادرات که رشد خوبی داشته میزان واردات این کشور پایین بوده که نشان دهنده تقاضای داخلی ضعیف است. این آمار منجر خواهد شد تا پکن اقدامات بیشتری برای ایجاد تحرک در بازار انجام دهد.

به علت بالا گرفتن جنگ تجاری بین چین و امریکا در هفته‌های گذشته قیمت مس بسیار پایین بوده است. همانطور که در خبر پیشینن هم گفتیم روز جمعه قیمت مس به دلیل افت دلار بعد از هفته‌ها نزولی بودن، افزایش پیدا کرد. امروز هم قیمت این فلز سرخ در تجارت آسیایی‌ها افزایش پیدا کرد، زیرا امریکا برای جلوگیری از شروع یک جنگ تعرفه‌ای با مکزیک معامله‌ای را مطرح کرد و منجر شد تا تجارت جان بگیرد و نگرانی‌هایی که مربوط به کند شدن رشد جهانی است، آرام گیرد.

بر اساس اعلام خبرهای رسمی، روز جمعه امریکا و مکزیک تصمیم گرفته‌اند تا در مورد پناهدگان به یک توافق برسند. بر اساس این توافق، مکزیک متعهد شده تا به صورت جدی با مهاجرانی که به صورت غیرقانونی می‌خواهند وارد امریکا شوند برخورد کند. امریکا هم مهر تایید زده که این توافق و این اقدامات می‌تواند به صورت چشمگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به خاک این کشور جلوگیری کند.

اگر این توافق صورت نمی‌گرفت از امروز تعرفه 5 درصدی بر روی کالاهای وارداتی مکزیک اعمال می‌شد و اگر شرایط بهبود نمی‌یافت و مکزیک قدمی برای بهتر شدن وضعیت مهاجران برنمی‌داشت این تعرفه ماهانه تا سقف 25 درصد افزایش می‌یافت.

این توافق همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم به بازار جان داد. زیرا در صورت اعمال تعرفه تاثیرات منفی بالقوه‌ای بر بازارها به ویژه بازار خودرو وارد می‌شد.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید